back

Олександр Вілкул: “Керівництво країни та особисто я готові надавати необхідну підтримку для подальшого розвитку Чернігівської області”

22-03-2013 | 18:48

Про це Віце-прем’єр-міністр України заявив під час розширеної наради з активом області, на якій розглянуто хід виконання стратегії соціально-економічного розвитку Чернігівщини.

У своєму виступі Олександр Вілкул зупинився на ключових проектах, що реалізуються в державі та їх виконанні у регіоні.

Він зауважив, що базисом для розвитку соціального сектору може бути тільки розвиток економіки.

З 2010 року на Чернігівщині забезпечено стабільне зростання промислового виробництва, у 1013 році зберігається тенденція покращення показників.

На думку Віце-прем’єр-міністра, особливу увагу слід приділити розвитку малого та середнього бізнесу, який є основою розвитку невеликих міст та сільських територій.

На початок 2013 року в області зареєстровано 105 мільйонів доларів іноземних інвестицій, вкладених в економіку області. При цьому регіон має вагомий потенціал для подальшого розвитку. Як наголосив Олександр Вілкул, керівництво держави готово надавати максимальну підтримку просуванню інтересів Чернігівщини на провідних інвестиційних ринках – зокрема, у галузі туризму.

Зараз в Україні реалізується низка державних програм, спрямованих на підтримку громадян у придбанні житла. В області з 2010 року нове житло отримали 400 сімей, в планах на 2013 рік – 300 квартир. За словами Олександра Вілкула, Чернігівщина в цьому плані має значний потенціал, який треба поступово втілювати в життя.

«Держава створює умови для придбання житла в першу чергу для працівників бюджетної сфери – педагогів, лікарів, працівників соціальних структур. І відповідальність за виконання у 2013 році програм з реалізації соціальних ініціатив Президента України «Доступне житло» покладається на керівництво регіонів», - підкреслив він.

Однією з ключових задач є модернізація інфраструктури. За 5 роки в Україні побудовано та реконструйовано більше 4 тисяч кілометрів доріг.

Пріоритетними завданнями щодо будівництва доріг в області визначено приведення до 1 травня доріг державного та комунального значення до експлуатаційної готовності, після чого має розпочатися їх капітальний ремонт.

За 3 роки в області було прокладено більше 328 кілометрів газопроводів, що, за словами Віце-прем’єр-міністра, є одним з кращих показників у країні, та більше 150 кілометрів водогонів, в результаті чого на 20 мільйонів гривень зменшено споживання енергоносіїв.

Як зазначив Олександр Вілкул, в рамках реалізації нової програми держава виділить фінансові ресурси на модернізацію теплопостачання, що передбачає перехід на альтернативні види палива, зниження споживання газу тощо.

Що стосується розвитку медичної сфери, то в регіоні за 3 останні роки фінансування медичної галузі збільшено на 20%, що дало можливість побудувати та реконструювати ряд об’єктів галузі.

Віце-прем’єр-міністр акцентував увагу на підвищенні якості медичних послуг та стану впровадження в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

Також було наголошено на належну реалізацію в області національного проекту «Відкритий світ», направленого на створення інформаційно-комунікативної (4G) освітньої мережі національного рівня.

На переконання Віце-прем’єр-міністра, успішне впровадження цього проекту забезпечить школярам рівний доступ до якісної системи освіти незалежно від місця проживання.

Особливу увагу Олесандр Вілкул звернув на ефективне виконання нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича в частині реалізації державної програми боротьби з сирітством та охоплення дітей області дошкільним вихованням.

Віце-прем’єр-міністр також висловив своє враження від перебування в регіоні.

«Якщо мені будуть говорити про те, що Чернігівщина депресивна область, то я відповім, що вона входить до десяти бюджетоутворюючих областей, у якої є серйозні програми і чіткі стратегії подальшого розвитку.

В регіоні є конструктивний діалог між усіма гілками влади, тому що реалізовувати серйозні проекти може лише одна сильна команда.

Керівництво країни та особисто я готові надавати необхідну підтримку для подальшого розвитку Чернігівської області”, - резюмував Олександр Вілкул.

Прес-служба облдержадміністрації