back

Безпекова ситуація на Новгород-Сіверщині: евакуація – єдиний спосіб зберегти життя населення прикордонних громад

17-01-2024 | 16:50

Загалом за 2023 рік у Новгород-Сіверському районі зафіксовано 1215 обстрілів. Населені пункти Семенівської та Новгород-Сіверської громад знаходяться якраз біля кордону з країною-агресоркою. Обстріли тут не припиняються ні на день. Особливо від них потерпають такі населені пункти, як Леонівка, Залізний Міст, Костобобрів, Грем’яч.  Вже повністю виїхали жителі кількох сіл – Мурав’ї, Леонівка, Красний Хутір, Бучки.

Про пріоритети безпеки мешканців громад Новгород-Сіверського району розповів сьогодні начальник Новгород-Сіверської районної військової адміністрації Сергій Сергієнко на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Наразі у 7 населених пунктах Семенівської громади та у 6 Новгород-Сіверської, які розташовані практично на кордоні, відсутнє електропостачання. Відновити його тут надзвичайно складно, оскільки ворог постійно обстрілює бригади енергетиків.

Незважаючи на це РВА разом з громадами докладає максимум зусиль для того, щоб забезпечити населення всім необхідним.  Мешканці отримують необхідні соціальні та медичні послуги, продукти харчування, зокрема здійснюється своєчасна доставка хліба. Постійно продовжується робота по відновленню об’єктів водопостачання, водовідведення, енергетичної інфраструктури.

На жаль, є втрати серед мирного населення: лише минулого року загинули 10 цивільних людей. Вже цього року внаслідок обстрілу загинув мешканець села Костобобрів 1961 року народження – водій шкільного автобуса.

«Обстріли часто призводять до руйнувань та пожеж. Дуже важливу та відповідальну роботу в цих випадках виконують підрозділи МНС, які постійно виїжджають в зону небезпеки. Також вони долучаються і до процесу евакуації», – зазначив Сергій Сергієнко.

Тому зараз головне завдання – збереження життя людей.

«Враховуючи безпекову ситуацію ми змушені пропонувати людям, які проживають у населених пунктах біля кордону, евакуюватись. Ми вмовляємо людей покинути домівки і повертатись лише тоді, коли мине небезпека, – наголосив спікер. – До прикладу, у Костобоброві проживає близько 290 чоловік, з них – 41 дитина. В першу чергу ми звертаємось з пропозицією переїзду до батьків. Районна військова адміністрація готова з цим допомогти».

Наразі підготовлені місця для евакуації  близько 7 тисяч осіб у більш віддаленій Коропській громаді та понад 5 тисяч – у Понорницькій. Крім того, підготовлені гуртожитки в Новгород-Сіверській ТГ.

Також начальник Новгород-Сіверської РВА розповів про підтримку  внутрішньо переміщених осіб. Таких в районі – понад 7 тисяч. До прикладу, Новгород-Сіверська громада виділяє по 5 тисяч гривень на кожного переселенця.

Допомогу населенню району, зокрема щодо ремонту та відновлення житла, надають  громадські організації, а також міжнародні донори.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації