back

Регіональна цифровізація: енергонезалежність ЦНАПів та посилення кіберзахисту інформаційних ресурсів

11-01-2024 | 10:58

Цифровізація регіонів — один з головних складників трансформації України.

«Наша мета — побудувати найзручнішу цифрову державу у світі. Реалізація цього неможлива без громадян, які активно залучені в процеси трансформації та готові впроваджувати ініціативи Мінцифри на місцях. Саме тому ми запровадили посаду CDTO, щоб охопити цифровою трансформацією всі рівні, від національного до регіонального. Спільно за 4 роки нам вдалося реалізувати понад 200 унікальних проєктів. Усі вони — результат наполегливої роботи кожного з цифрових лідерів на місцях», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан. 

Серед важливих проєктів 2023 року:

  • «Я-ветеран» у Дніпропетровській області. Проєкт допомагає ветеранам та членам їхніх родин за принципом «Єдиного вікна» оформити більш ніж 100 ветеранських послуг у ЦНАП.
  • «Системи енергонезалежності ЦНАП». 8 ЦНАПів Волині та 4 ЦНАПи Чернігівщини отримали сонячні панелі.
  •  «Портал місцевої статистики у Львові» — публічна онлайн-платформа з основними показниками життєдіяльності регіону в розрізі громад та районів.
  • Посилення кіберзахисту для Київської обласної військової адміністрації та інші.

На Чернігівщині протягом 2019-2023 років реалізовано 9 проєктів. Так, у межах проєкту «Енергонезалежний ЦНАП» 4 центри надання адміністративних послуг забезпечені сонячними панелями та системою резервування живлення для безперебійного функціонування в умовах відключення електроенергії. Крім того, забезпечено енергонезалежність та кібербезпеку інформаційних ресурсів громад та ОВА. Впровадження проєктів здійснювалось за фінансування Фонду Східна Європа та Уряду Швейцарії – програма EGAP – Фонд Східна Європа, а також USAID.

Загалом упродовж чотирьох років в Україні успішно впроваджено понад 210 унікальних міжгалузевих проєктів. Серед них: більш ніж 40 проєктів для забезпечення установ необхідною технікою, понад 30 ініціатив у впровадженні електронних сервісів, близько 25 проєктів у сфері публічних послуг, понад 23 ініціативи в галузі інформаційних систем.

Ознайомитись з утіленими проєктами детальніше можна за посиланням.

За повідомленням Міністерства цифрової трансформації України