back

Три громади Чернігівщини — з десяти обраних в Україні, які отримають допомогу у відновленні від уряду Великої Британії

15-12-2023 | 16:15

Сосницька, Бобровицька та Михайло-Коцюбинська громади отримають допомогу у розробці планів відновлення в межах проєкту «Планування відновлення в громадах». Підтримка також включає низку практичних інструментів для громад, які допоможуть розпочати відновлення якнайшвидше.

Всього по Україні Посольство Великої Британії за сприянням Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України відібрало 10 територіальних громад за результатами відкритого конкурсу.

Заявки надійшли від 487 громад постраждалих від російської агресії. Найбільше запитів надано на відновлення навчальних закладів, систем водопостачання, створення реабілітаційних центрів.

«Наша мета – допомогти втілити проєкти відновлення якомога більшій кількості громад. Це поступовий процес і планування на рівні громад є його важливою складовою. Попри те, що ми могли відібрати у межах проєкту лише 10 територіальних громад, ми зацікавлені в тому, щоб підтримати і тих, хто не потрапив у список. Цей проєкт є частиною нашої ініціативи Команда підтримки громад, яка обʼєднує чисельних донорів та проєкти, які сприяють розвитку спроможностей на локальному рівні. Я вдячний уряду Великої Британії за готовність підтримувати відбудову на місцевому рівні, адже саме спроможні громади стануть драйвером відновлення всієї України», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Обрані громади мають відповідати характеристикам територій відновлення і раніше не розробляли програми та плани відновлення. Також громади надіслали на розгляд об’єкти, для яких можна отримати фінансування на розробку проєктно-кошторисної документації.

Довідково. Проєкт Good Governance Fund «Планування відновлення в громадах» – ініціатива, яка підтримує територіальні громади України у відновленні та підвищує спроможність держави управляти проєктами регіонального розвитку. Реалізується спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки Уряду Великої Британії (UK International Development) та втілюється Abt Britain і KPMG в Україні.

За повідомленням Міністерства розвитку громад,
територій та інфраструктури України.
Фото - Проєкт "Планування відновлення в громадах"