back

Чернігівська ОВА та Міжнародна організація CIVIC обʼєднують зусилля для захисту цивільного населення області

07-12-2023 | 14:38

Меморандум про співпрацю між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та Центром з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту (Center for Civilians in Conflict (CIVIC)) підписали сьогодні заступник начальника ОВА Дмитро Синенко та директор CIVIC в Україні Александер Гріф.

Співпраця є важливим етапом у реалізації масштабного проєкту «Зменшення шкоди цивільному населенню в Україні шляхом співпраці з громадами та посилення цивільно-військового співробітництва» за фінансової підтримки Європейської Союзу. ЇЇ головна мета — підвищення рівня захисту цивільних осіб, які постраждали від бойових дій.

CIVIC працює над зменшенням шкоди цивільному населенню та розвитком конструктивного діалогу між цивільним населенням, місцевою владою та Силами безпеки і оборони.

Зокрема, діяльність організації включає низку заходів – навчання, освітні програми та підтримку місцевих ініціатив, які сприяють взаєморозумінню та підвищують готовність до захисту цивільних у низці деокупованих громад області.

Підписаний сьогодні в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва документ передбачає проведення просвітницьких та навчальних заходів з питань захисту цивільного населення, а саме з протимінної безпеки, першої домедичної допомоги, підготовки до алгоритму дій у випадку військової ескалації тощо.

Крім того, співпраця спрямована на забезпечення активної участі місцевого населення у розробці ефективних механізмів захисту, зокрема, таких як процедури евакуації та системи раннього попередження.

«Питання евакуації та цивільного захисту в громадах Чернігівщини не втрачає своєї актуальності. Ми вдячні організації CIVIC за підтримку та готові до всебічної та плідної співпраці в данних напрямах», – зазначив Дмитро Синенко.

Довідково: Центр з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту (Center for Civilians in Conflict (CIVIC)) – це міжнародна організація, чия діяльність присвячена сприянню захисту цивільного населення у збройних конфліктах. Основна мета її діяльності полягає у наданні підтримки громадам, які постраждали від збройного конфлікту, та шукають захисту, а також зміцнення рішучості та спроможності збройних сторін конфліктів запобігати та реагувати на шкоду цивільним.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням
Центру з питань захисту цивільного
населення в умовах конфлікту (
CIVIC)