back

Ковід-19 не зник, він є і він мутує. В медіацентрі ОВА – про поточну ситуацію

06-12-2023 | 17:17

Про наслідки та підступність цієї хвороби знає кожен. А оскільки на початок тижня в області на стаціонарному лікуванні перебувало 67 осіб, а на амбулаторному – 372, то сьогоднішній брифінг присвячений саме цій актуальній темі.

Детальніше про поточну ситуацію з захворюваністю розказав Іван Тельнов, головний експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА за напрямом «Пульмонологія».

«Ковід змінився. Якщо раніше це – важкий перебіг і висока летальність, то зараз хвороба здебільшого проходить легше, з симптоматикою респіраторних захворювань. Цьому посприяла вакцинація. Проте не слід розслаблятися – очікується збільшення випадків як зараз, так і наприкінці лютого-початку березня наступного року», – зауважив спікер.

Вже сьогодні, в Чернігові – 15 хворих, 4 з них – на кисневій підтримці.

Для лікування і профілактики ускладнень захворювання Управління охорони здоров’я ОДА отримало препарати з діючою речовиною "Молнупіравір". Їх використовують для пацієнтів з легкими випадками в перші 5 діб від початку хвороби. Препарат розподілять між всіма лікарнями регіону.

«До речі, більшість закладів охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на ковід-19 обладнані кисневими станціями. А всі ліжка – кисневою підтримкою».

Втім в пріоритеті –  вакцинація. Наприклад, Phizer – модифікована і застосовується для профілактику штаму Омікрон.

Олена Захарченко, в. о. заступника начальника Управління охорони здоров’я ОДА наголосила, що хоча у червні поточного року карантин відмінили, хвороба все ж залишилася.

«Березень 2020 року став для нас викликом. Через загальний національний карантин ми навчилися жити за новими правилами. Жорсткі обмеження на відвідування місць масового скупчення, перебування в громадських місцях тільки в захисних масках, обмеження користування громадським транспортом, антисептики, відеоконференції а також онлайн навчання стали для нас буденністю».

Згодом – адаптивний карантин. Від показників захворюваності та заповнюваності лікарень залежав вибір рівня епіднебезпеки для кожного регіону – зелений, жовтий, помаранчевий та червоний.

«І наше завдання не допустити повторення ситуації 2020 року», – закликала спікерка.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації