back

Костянтин Мегем: Зараз перед нами завдання – втілення масштабних проєктів для забезпечення відновлення Чернігівщини!

06-12-2023 | 17:10

Учора перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем представляв область на Форумі «Регіон Іль-де-Франс та Україна: об’єднані спільною метою», який відбувся в Паризькому регіоні, Франція. Візит відбувся у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Головний меседж Форуму — мобілізація зусиль для пошуку відповідей на нові гуманітарні та економічні виклики задля досягнення цілей стійкості та реконструкції.  Серед основних питань — визначення пріоритетів економічного розвитку, першочергових потреб у безпековому секторі, використання регіонального потенціалу для  відновлення України.

До Форуму долучилися президентка регіону Іль-де-Франс Валері Пекресс, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко, спеціальний уповноважений Президента Французької Республіки з питань допомоги та відновлення України П’єр Ельброн.

В рамках заходу провели круглий стіл «Майбутнє Київської та Чернігівської областей – як забезпечити успішний процес реконструкції?»

Присутні обговорили питання відбудови України, яка зіткнулася з жорстокою агресією російської федерації та величезними руйнуваннями, зокрема, зосередившись на невідкладних потребах та пріоритетах відновлення постраждалих Чернігівської та Київської областей.

Костянтин Мегем у своєму зверненні до партнерів подякував за підтримку і солідарність та розповів про важкі гуманітарні наслідки вторгнення рф. Щодня область долає наслідки ворожих обстрілів та робить кроки до відновлення.

«Саме партнерські зв’язки Чернігівської області з Іль-де-Франсом дали поштовх до налагодження всебічної співпраці з іншими французькими партнерами та інституціями. Наразі це й підтримка від Французького уряду, це й співпраця з французькими організаціями EGIS, Expertise France, Меценат Серв’є, French Civil Protection, Institut Paris Region, а також інтенсивний розвиток міжмуніципальних взаємин», — зазначив Костянтин Мегем. Він також висловив сподівання, що Форум відкриє нові можливості для поглиблення та  розширення співробітництва.

Цей потужний захід став продовженням співпраці між Чернігівщиною та регіоном Іль-де-Франс, яка розпочалася ще у 2022 році. Тоді у травні Французький регіон ухвалив рішення про виділення коштів на проєкти з підтримки України і розвиток співробітництва з Чернігівською та Київською областями. А вже 1 липня 2022 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо укладення угоди про співробітництво між Чернігівською областю та французьким регіоном Іль-де-Франс.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 

За повідомленням Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації.
Фото – фейсбук-сторінка регіону Іль-де-Франс