back

Латвійська делегація доставила на Чернігівщину 10 пасажирських автобусів

06-12-2023 | 17:19

Сьогодні Чернігівську область вкотре відвідали латвійські друзі. Приїхали не просто з робочим візитом, а й з приємною місією – передати десять пасажирських автобусів марки Solaris Urbino від Ризької міської ради місту Чернігову.

«Чернігівщина – це одне з тих місць, куди наша країна направляє потужну допомогу. Ми намагаємося привозити в регіон делегації не тільки політиків, а також і благодійників, щоб вони могли на власні очі побачити, чим можуть допомогти. Ми будемо продовжувати робити все, що в наших силах», – наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява.

«Рига буде і завжди була з Україною. Рига допомагає Україні з першого дня війни. Цього разу ми надаємо 10 автобусів Чернігову. І дуже сподіваємося, що вони допоможуть довозити дітей до школи або перевозити жителів міста», – сказав заступник голови Ризької міської ради Едвардс Ратнієкс і додав, що автобуси наповнені гуманітарною допомогою, яку зібрали жителі Риги під час тижня патріотів.

До слова, влітку Рига прийняла до таборів сотню наших дітей.

«Насамперед хочу щиро подякувати нашим друзям та партнерам із Латвії – країни, яка однією із перших підставила своє плече Чернігівщині. Через урядові організації, муніципалітети, благодійні організації вона надала дуже потужну допомогу громадам, закладам освіти, медицини. Це і комп’ютерна техніка, шкільне приладдя, генератори та енергозберігаюче обладнання, оздоровлення та відпочинок наших дітей у Латвії. І дуже потужно – участь у відбудові зруйнованого житлового фонду, облаштування безпечних умов в закладах освіти. Сьогодні маємо нагоду отримати і подякувати за такі практичні подарунки. Ці автобуси увіллються в систему громадського транспорту Чернігова. Це забезпечить комфортні, безпечні, зручні умови пересування містом. Щиро дякуємо і сподіваємось на розвиток співпраці», – зазначила заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.

Участь у передачі автобусів взяв народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

Крім того, від громади міста Огре делегація передала пікапи для  1-ої окремої танкової Сіверської бригади та військових, які захищають Україну на Чернігівсько-Сумському напрямку.

Про плани щодо подальшої співпраці з Латвією делегати обговорили під час зустрічі з командою Чернігівської ОВА в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Начальник ОВА В’ячеслав Чаус подякував за потужну допомогу всьому латвійському народу:

«Позиція пана Посла щодо підтримки України, Чернігівщини зокрема, повністю демонструє позицію народу Латвії. Це саме той приклад єдності позицій, якого інколи не вистачає в нашій країні, навіть тоді, коли триває війна. Також дякую окремим муніципалітетам, в тому числі Ризі. Дуже приємно, що на горизонтальному рівні продовжують розвиватися зв’язки. Це сигнал того, що після Перемоги (вона обов’язково буде нашою!) ми відновимо і розширимо наші бізнес-відносини».

Детально В’ячеслав Чаус зупинився на питаннях освіти. Адже наразі завдання – організувати безпечне якісне навчання офлайн там, де це можливо, і забезпечити дистанційне у прикордонних громадах, які постійно обстрілює ворог. Зокрема начальник ОВА озвучив потребу у шкільних автобусах – 45 одиниць. За цей рік спільними зусиллями, в тому числі завдяки державній субвенції на умовах співфінансування з громадами, шкільний автопарк вдалося значно обновити.

Зі свого боку, представники Латвійської Республіки запевнили у подальшій підтримці Чернігівщини, на якій концентрують увагу з-поміж інших регіонів.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації