back

13 новеньких шкільних автобусів поїхало до громад

05-12-2023 | 13:48

Транспорт для закладів освіти придбали коштом державної субвенції на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Якщо детальніше, то це понад 28 мільйонів гривень –  від держави і майже 11 мільйонів – від громад.

Ключі від автобусів сьогодні отримали представники Батуринської, Борзнянської, Новобасанської, Новобілоуської, Сухополов’янської, Талалаївської, Тупичівської, Козелецької, Корюківської, Киселівської, Куликівської, Любецької та Ріпкинської громад.

А передали їх та привітали з оновленням автопарку Жанна Шерстюк, заступниця начальника ОВА та Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки ОДА.

«У цьому році спільними зусиллями вдалося поновити обласний шкільний автопарк загалом 46 транспортними засобами, що значно покращило ситуацію з підвезенням учнів, а відтак доступністю навчання. Проте ще є куди рухатися. Продовжуємо співпрацю з донорами. Адже автобуси – це не тільки доступ до освіти. В умовах сьогодення – це і порятунок людей, і евакуація, і технічні засоби для Збройних Сил. Дякую вам, що знайшли ресурси. Сподіваюся на подальшу співпрацю», – наголосила Жанна Шерстюк.

До слова, понад 11 тисяч учнів шкіл області проживають поза межами пішохідної доступності та потребують організованого підвезення із 743 населених пунктів. Для їх підвозу розроблено 343 маршрутів, протяжність доріг яких – понад 20 тисяч кілометрів.

Якщо до початку повномасштабного військового вторгнення рф шкільний автопарк області налічував 296 автобусів, то внаслідок військової агресії їх кількість зменшилась на 36 одиниць. А станом на сьогодні для підвозу учнів в ТГ є 345 шкільних автобусів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації