back

Чергове засідання Регіональної комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму в Чернігові

29-11-2023 | 11:58

28 листопада в Чернігові чергове засідання Регіональної комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Члени комісії розглянули документи та одностайно проголосували за визнання потерпілими від репресій членів сім’ї, які народилися у висланні в спецпоселенні на Казахській РСР. У 1945 році мати цієї сім’ї була вислана на спецпоселення як «особа немецкой национальности». Також комісія одностайно підтримала заяву мешканця одного з сіл Добрянської селищної громади Чернігівського району Чернігівської області про визнання його потерпілим від репресій, який в 1954 році народився в спецпоселенні красноярського краю на росії.

За результатами розгляду прийнято рішення про надання Національній комісії з реабілітації обґрунтованих пропозицій щодо можливості визнання осіб потерпілими від репресій. Нагадуємо, що остаточне рішення стосовно осіб, справи яких розглянуті на засіданнях регіональної комісії, приймає саме Національна комісія з реабілітації при Українському інституті національної пам’яті.


Сергій Бутко, член комісії з реабілітації,
співробітник Українського інституту національної пам’яті