back

Латвійська Республіка запланувала для Чернігівщини 15 млн євро на наступні три роки

24-11-2023 | 18:33

Про це під час візиту до області повідомив Президент Латвійської Республіки Едгарс Рінкевичс. За його словами, Латвія визначила наш регіон пріоритетним для подальшої співпраці.

Посадовець відвідав декілька локацій. Перша - село Ягідне, де пан Президент у супроводі начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса ознайомився з руйнуваннями внаслідок російської агресії та прикладами використання наданої латвійської допомоги.

Особливо вразило Едгарса Рінкевичса побачене у сумнозвісному місцевому підвалі, де російські військові у березні минулого року тримали жителів усього села, та розповіді свідків тих подій.

 

«Я глибоко переконаний, що ми повинні говорити з європейською спільнотою про створення спецтрибуналу, де б російські злочини були засуджені. Не тільки ті, що відбулися, а й ті, що продовжуються відбуватися. Ми повинні працювати в цьому напрямі», – наголосив Президент Латвії.

Серед оглянутого – будинки, з відбудовою яких допомагає Латвійська Республіка


«Жоден будинок в Ягідному не вцілів внаслідок російської агресії. Село почали відбудовувати майже з першого дня, як ворог відступив. Це якраз приклад спільної роботи влади, волонтерів, благодійників на один результат – перемогти, відбудуватися і повернути людей додому, – сказав В’ячеслав Чаус. – Щиро дякую за допомогу Латвії: на закупівлю будматеріалів для відбудови семи будинків виділено понад 5 мільйонів гривень».

 

Будматеріали – це лише один із напрямів підтримки Чернігівської області, що продовжиться й надалі.

«Ми вже інвестували близько п’яти мільйонів доларів на реконструкцію таких соціальних об’єктів, як школи та дитсадки. Оскільки зараз існує велика ймовірність обстрілу росіянами української енергоструктури, шукаємо можливості для придбання генераторів. Пріоритетною залишається допомога у відновленні шкіл. Наступним напрямом стане (і ми про це ще не говорили) допомога у відновленні дитячої лікарні. Також працюємо над створенням Центру підтримки жінок, які постраждали внаслідок агресії. Загалом у планах на наступні три роки – виділяти щороку по 5 мільйонів євро», – розповів під час брифінгу в медіацентрі ОВА Едгарс Рінкевичс.


У ході робочого візиту делегація побувала в Чернігові на місці встановлення модульних будинків, які надала Латвія, та оглянула пошкоджену внаслідок ракетного удару будівлю драмтеатру імені Т. Шевченка.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації