back

Будівельники заклали фундамент та зводять стіни нового харчоблока в Іванівському ліцеї

17-11-2023 | 09:10

У селі Іванівка Чернігівської області триває відбудова зруйнованої ворогом шкільної їдальні: закладено фундамент нової будівлі та розпочато зведення стін.

Харчоблок після відновлення буде втричі більший за площею – 416 квадратних метрів. Також зміниться планування. За проєктом, тут передбачені тамбур, вестибюль, гардероб, санвузли, обідня зала на 60 місць, кухня та мийна з технологічними зонами, технічні приміщення для персоналу, склади для продуктів та комора для інвентарю та посуду.

Їдальня буде оснащена сучасною системою протипожежного захисту. Також передбачається реконструкція системи опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання та освітлення. Приміщення буде облаштоване пандусом.

Заплановані роботи мають завершитися до кінця поточного року.

Старе приміщення харчоблока було зруйноване на початку повномасштабного вторгнення росії: село, розташоване за 10 км від Чернігова, майже на місяць опинилося в епіцентрі бойових дій. Російські війська оточили обласний центр та намагались прорватись у місто. Тут велися інтенсивні танкові та артилерійські бої. У будівлі шкільної їдальні ударною хвилею та уламками снарядів були пошкоджені тримальні та огороджувальні конструкції, вікна та дах.

Відновлення харчоблока в Іванівці, яка є центром територіальної громади, – важливе для людей. Після деокупації Чернігівської області більшість місцевих жителів з дітьми повернулася додому. У ліцеї навчаються учні і з навколишніх сіл, в тому числі сусіднього села Ягідне, де замість школи тепер буде меморіал.

Зазначимо, що наприкінці жовтня з ходом будівництва ознайомився перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем. Цей візит відбувся через незадовільні темпи виконання робіт. Тоді підрядник запевнив, що все заплановане вдасться реалізувати у встановлені терміни. Процес перебуває на контролі ОВА.

Читати також: Шкільна їдальня в Іванівці має бути відбудована до кінця року

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
з використанням матеріалів Служби відновлення та розвитку

інфраструктури у Чернігівській області