back

Компенсація роботодавцям за працевлаштування ВПО

15-11-2023 | 13:55

Держава гарантує компенсаційні виплати за працевлаштування внутрішніх переселенців і таким чином стимулює роботодавців брати на роботу громадян, які через війну вимушені були шукати прихисток в більш безпечних регіонах.

Так, служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО.  

Така компенсація надається за кожен непарний місяць роботи працівника протягом року, але не більше ніж за 6 календарних місяців, та сума компенсації за місяць не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат, тобто на сьогодні – це 13400 грн.

Цьогоріч програмою фінансової підтримки скористалися 9 роботодавців області, а 9 безробітних з числа ВПО отримали роботу. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відшкодовано понад 160 тис. грн. Детальніше читайте за посиланням.

Крім того, на період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування роботодавці можуть розраховувати ще на одну компенсацію за працевлаштування переселенців (у яких довідки про взяття на облік ВПО видані після 24.02.2022). Сума компенсації – 6700 грн щомісяця, тривалість – 2 місяці.  Детальніше за посиланням.

З початку року таку компенсацію отримали 62 роботодавці області, працевлаштувавши 77 переселенців. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відшкодовано понад 970,4 тис. грн.

За консультаціями звертайтесь на канал онлайн-підтримки в Telegram.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості