back

«Послушание Джеймса Мейса»

04-08-2008 | 12:37

Під такою назвою 1-3 серпня 2008 р. на Чернігівщині знімався документальний фільм про Голодомор в Україні 1932-1933 рр. Автор і режисер фільму кіностудії «Провінція» одеської телекомпанії «Круг» – Валерій БАРАНОВСЬКИЙ. Допомогу в організації зйомки фільму в області надали Український інститут національної пам’яті, Чернігівська облдержадміністрація, Козелецька райдержадміністрація.

Постать американського дослідника індіанського походження Джеймса Мейса привернула увагу кінорежисера тим, що завдяки його подвижницької діяльності, дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні.

Протягом трьох знімальних днів було взято інтерв’ю у очевидців голодомору в селах Чемер і Ставицьке Козелецького району а також у чернігівських науковців.

До приїзду на Чернігівщину творча група провела зйомки в м.Одесі та Одеській області, м.Києві. У столиці, зокрема вони взяли інтерв’ю у вдови великого американця і українця – письменниці Наталії Дзюбенко-Мейс, відвідали центральні державні архіви, зустрілися з науковцями.

Валерій Миколайович БАРАНОВСЬКИЙ, кінематографіст, журналіст, прозаїк, кандидат мистецтвознавства, член спілок журналістів і кінематографістів України.

Автор трьох десятків документальних стрічок, понад тисячі публікацій у пресі, низки телепередач й об’ємної книги прози, яка нещодавно вийшла під назвою «Маленькие романы». Роботу на телебаченні, в кіно й літературі продовжує.