back

Робоча група «Прозорість та підзвітність» при Чернігівській ОВА аналізує підготовку до тендерних процедур та вже укладенні договори по проєктах відновлення області

02-11-2023 | 14:29

До області в поточному році з державного бюджету залучено близько 1,5 мільярда грн. Найбільше з Фонду ліквідації збройної агресії рф та Резервного фонду. Решта – кошти Європейського інвестиційного банку та субвенції.

За кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф заплановано реалізувати 10 проєктів. Найбільший – відновлення Ягідного. На 122 об’єкти в селі передбачено у 2023 році 188 млн грн. Оголошені тендерні процедури по 53 об’єктах орієнтовною вартістю 61,1 млн грн. Будівельні роботи не розпочаті. Розпорядник коштів та замовник робіт – Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області. Касові видатки – 1,7 млн грн.

З Резервного фонду державного бюджету для будівництва військових інженерних і фортифікаційних споруд на території області виділено 363,4 млн грн, касові видатки – 20,3 млн грн.

Субвенція передбачена постановою КМУ № 608 від 16 червня 2023 року – 219,5 млн грн на реалізацію 50 проєктів. 50/50 - проєкти будівництва та проєкти з виготовлення ПКД.

Розпорядники коштів по проєктах: Чернігівська ОВА – 19, органи місцевого самоврядування – 31.

Субвенцією на реалізацію проєктів у рамках Програми з відновлення України для області передбачено 114 млн грн на 7 проєктів; субвенцією на реалізацію проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України передбачено 5 млн грн на 1 проєкт. По обох субвенція кошти до замовника не надходили.

Наразі робоча група «Прозорість та підзвітність» при Чернігівській ОВА сфокусувала увагу на вивчені укладених договорів та аналізі підготовки до тендерних процедур по проєктах, де це вже наявне.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації