back

Оголошено відкритий архітектурний конкурс на створення меморіалу у селі Ягідне

19-10-2023 | 16:57

У межах проєкту з комплексної відбудови населених пунктів, що постраждали від російської агресії, учасником якої є село Ягідне, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області оголосила про проведення всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу проєктів на кращу концепцію зі створення меморіалу у згаданому селі. Повна назва – “Реконструкція будівлі Ягіднянської ЗОШ І-ІІ ступенів під адміністративну будівлю зі створенням меморіального комплексу по вулиці Лісова, 1а в селі Ягідне Іванівської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області”.

Мета конкурсу – визначити кращу концепцію меморіального комплексу будівлі Ягіднянської ЗОШ І-ІІ ступенів по вулиці Лісова, 1а в селі Ягідне Іванівської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області та подальшого встановлення договірних відносин з переможцем для організації процесу розроблення проєктно-кошторисної документації.

Терміни конкурсу:

 • 18.10.2023 р. – оголошення про архітектурний конкурс;
 • 21.11.2023 р. – завершення реєстрації у конкурсі, отримання вихідних даних для проектування;
 • 22.11.2023 р. – початок проєктування;
 • 27.01.2024 р. – останній термін прийому конкурсних пропозицій;
 • 07.02.2024 р. – засідання членів журі;
 • 12.02.2024 р. – оголошення результатів конкурсу.

Основними завданнями конкурсу є:

 • відображення архітектурними, технологічними та художніми засобами майбутнього меморіального комплексу;
 • включення історії місця в історію регіону та країни;
 • зміна функції будівлі із включенням музейно-виставкової та меморіальної функцій;
 • музеєфікація і меморіалізація простору школи, в контексті подій війни і травматичного досвіду під час окупації;
 • створення сценарію та візуальної концепції експозиції, як невід’ємної частини меморіального комплексу, на основі відібраних методів роботи із складною, травматичною історією;
 • розробка архітектурної та просторової концепції в контексті до місця скоєння злочину російськими агресорами;
 • створення завершеної, цілісної архітектурної та просторової концепції місця меморіалізації подій;
 • прийняття до уваги недавньої історії місця проведення конкурсу та його важливість у місцевій колективній пам'яті;
 • запропонувати просторову програму, яка дозволить розширити участь громади та реалізацію її потреб через майбутній меморіальний комплекс (кафе, адміністративний блок, можливість організації соціального підприємництва, громадський простір, простір реабілітації, тощо).

Професійна спроможність учасника конкурсу повинна бути підтверджена сертифікатом відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури. Для міждисциплінарних команд, авторських колективів достатньо одного члена команди з відповідним сертифікатом.

Для участі у конкурсі автор/авторський колектив повинен зареєструватися, заповнивши онлайн-форму на офіційному сайті конкурсу за посиланням.

Організатори конкурсу приймають електронні заявки на участь у конкурсі з 00:00 18.10.2023 р. до 24:00 21.11.2023 р. (за київським часом) на e-mail: [email protected] або друковані заявки на участь у конкурсі з 08:00 18.10.2023 р. до 17:00 21.11.2023 р. (за київським часом) на адресу: 14005, м. Чернігів, вул. Київська, б.17, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівський області.

Матеріали, надані пізніше 24:00 27.01.2023 р. (за київським часом), до участі в конкурсі не будуть допущені.

Участь у конкурсі є безкоштовною –  реєстраційний внесок учасники не сплачують.

Призовий фонд конкурсу становить 50 000 гривень. Грошова винагорода передбачена тільки за перше місце. Фінансування відбувається за рахунок коштів з джерел, не заборонених чинним законодавством України, у тому числі із залученням коштів благодійних організацій.

Проєкти подаються у друкованому та цифровому вигляді українською мовою:

 • у цифровому вигляді – на електронну пошту [email protected], у вигляді посилання на файлообмінник для завантаження матеріалів конкурсного проЄкту, з темою листа: “Архітектурний конкурс_Ягідне”;
 • у друкованому вигляді (один екземпляр конкурсного проекту) – за адресою: 14005, м. Чернігів, вул. Київська, б. 17, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівський області, телефон: +38(096)766-03-26 (формат чату). Повідомлення організатора про дату та номер поштової квитанції про відправку є обов'язковим.

Переможець в архітектурному конкурсі має переважне право на подальше розроблення проєктної документації. Вказане право реалізується переможцем конкурсу через укладення відповідного договору із Службою відновлення та розвитку інфраструктури в області.

Всі питання учасників, які виникають під час проведення конкурсу, можна адресувати на електронну пошту проєкту: [email protected] або за номером телефону: +38 (096) 766-03-26 (формат чату). Найбільш часто повторювані запитання/відповіді будуть опубліковані на сайті конкурсу. Учасники конкурсу можуть ознайомитись з проєктними матеріалами та вихідними даними на місці за адресою: м. Чернігів, вул. Київська, б.17, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівський області або на офіційному сайті проєкту у вигляді посилання на Google-диск.

Нагадаємо: село Ягідне Чернігівського району стало відомим на весь світ. Тут минулого року російські окупанти майже місяць утримували 370 людей в заручниках в якості "живого щита" у підвалі місцевої школи площею 200 квадратних метрів, в умовах антисанітарії, задухи та браку їжі. Серед заручників було близько 70 дітей, у тому числі немовлята. Десяток людей померли у підвалі, не витримавши складних умов перебування. Після деокупації навчальний процес у школі не відновили. Було прийнято рішення облаштувати тут меморіал.

За інформацією Служби відновлення та розвитку
інфраструктури у Чернігівській області