back

Харчування дітей пільгових категорій на Чернігівщині обговорили в рамках засідання Президії Конгресу

15-10-2023 | 12:00

У Прилуцькій громаді на Чернігівщині 25 закладів дошкільної та середньої відвідує близько 7,5 тис дітей.

Про це 12 жовтня повідомила в рамках Розширеного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України в.о. начальника управління освіти і науки Прилуцької міської ради Тетяна Гуляєва.

За її словами, фінансове навантаження на громаду зросте, якщо харчування дітей забезпечувати за рахунок місцевого бюджету.

“Після оформлення документів щодо статусу «дітей війни», значно зросте фінансове навантаження на громаду – це більше 24 млн грн у період з вересня по грудень. Якщо врахувати наявні кошти додаткова потреба складає орієнтовно 13,2 млн гривень”, – повідомила посадовиця.

Тетяна Гуляєва озвучила перед учасниками засідання потребу передбачити фінансову підтримку з Державного бюджету.

Начальник Чернігівської обласної військової адміністрації Вʼячеслав Чаус зазначив, що в цілому область потребує близько 700 млн гривень субвенцій для забезпечення харчування дітей пільгових категорій.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що у його відомстві про проблему знають та уже працюють над її вирішенням.

“Ми знаємо, що значно збільшується кількість дітей, які мають право на безоплатне харчування. Перш за все, це діти, які постраждали внаслідок воєнних дій. Наразі нашим завданням є аналіз і узагальнення інформації кількості дітей, які віднесені до цієї категорії, для підрахунку коштів, які потрібні для харчування дітей пільгових категорій, і розробити відповідні пропозиції для врегулювання цієї проблеми. Ми знаємо про цю проблему. Ми усвідомлюємо, що Сумська, Чернігівська області, прикордонні регіони, регіони, які знаходяться біля ліній бойових дій матимуть велику кількість дітей, які потребуватимуть такої підтримки. Зараз працюємо над цим рішенням. Найближчим часом вийдемо з пропозиціями”, – анонсував Оксен Лісовий.

За результатами засідання Президії Конгресу питання фінансової підтримки харчування дітей у навчальних закладах взято на контроль Міністерством освіти і науки та Міністерством соціальної політики України.

Офіційний сайт Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України