back

Відбулося Розширене засідання Президії Конгресу під головуванням Андрія Єрмака

13-10-2023 | 08:53

12 жовтня відбулося розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України під головуванням керівника Офісу Глави Держави Андрія Єрмака. Цього разу робота засідання відбулася навколо питань Сумської та Чернігівської областей.

Як зазначив Андрій Єрмак, зараз є комплекс питань двох північних прикордонних з країною-агресором областей. Поряд з типовими також для інших деокупованих територій проблемами, для північного оплоту характерні особливі безпекові виклики, а саме протяжний кордон з ворогом, регулярні обстріли, диверсійно-підривні дії, супутні гуманітарні та соціально-економічні наслідки.

“Понад півтора роки триває нормалізація життя у громадах. Це – спільне завдання усіх ланок місцевої влади та уряду. Безпека та якість послуг, що надаються людям, є безальтернативними пріоритетами. На цю основу нашаровується пожвавлення економічної активності, відбудова інфраструктури, посилення державної соціальної підтримки. Аби прискорити вирішення проблем Півночі України маємо представницький склад сьогоднішнього засідання Президії”, – наголосив керівник Офісу Президента.

Участь у заході взяло близько трьох сотень представників влади різних гілок та рівнів, серед яких голова Уряду Денис Шмигаль, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, очільники міністерств, представники стратегічної промисловості, енергетики, Держспецзвʼязку, ДСНС, військових та силових структур, Національного банку України. Також до засідання Конгресу долучилися народні депутати України.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зауважив, що поряд із загрозами, пов’язаними з  зовнішнім ворогом, великої шкоди завдає і внутрішній виклик – корупція.

“Я щиро сподіваюся, що наші ресурси, спрямовані на відбудову постраждалих від окупантів регіонів будуть використані максимально ефективно і за призначенням. А для усіх недоброчесних чиновників ми маємо чітко продемонструвати, що їх очікує справедливе і невідворотнє покарання”, – сказав Руслан Стефанчук.

 

“Дуже важливо, що спільними пріоритетами центральної влади, регіонів, громад на сьогодні є завершення підготовки до зими, успішне проходження опалювального сезону, відновлення міст і сіл, відновлення інфраструктури та житла, забезпечення соціальної складової у сфері освіти, медицини, соціального захисту і підтримки бізнесу як основи місцевої економіки. Дуже важливо захистити нашу інфраструктуру опалювального сезону. Росія вчергове готує наступний етап зимового енергетичного терору. Після того, як суттєво зміниться температура, очікуємо і готуємося. Дуже важливо, що на сьогоднішній день ми маємо абсолютно достатні запаси газу в сховищах, вугілля. Міністерство енергетики продовжує накопичувати ресурси”, – повідомир Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами очільника Уряду, готовність до опалювального сезону становить 99,5% на Чернігівщині і 99,1% на Сумщині. Згідно із показниками місцевих бюджетів громади обох областей демонструють повну спроможність.

Регіональну та місцеву влади представили начальники Сумської та Чернігівської обласних військових адміністрацій Володимир Артюх та Вʼячеслав Чаус. Також у онлайн-форматі приєдналися начальники районних військових адміністрацій, керівники територіальних громад, представники місцевого самоврядування та бізнесу.

Серед запрошених гостей – представники посольств іноземних держав та міжнародні партнери.

“Доволі скоро Україна стане членом Європейського Союзу. Наші друзі, партнери та сусіди по той бік західного кордону України днями надіслали нам однозначний символічний сигнал, провівши у Києві вперше в історії ЄС засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу за межами його кордонів. Але водночас високими є й очікування від України. Ми всі гуртом складаємо іспит на виборювання свого місця в світовій архітектурі міжнародних відносин, на безкомпромісне відстоювання своїх національних інтересів, на, зрештою, успішне майбутнє для всіх українців на рідній землі. Памʼятаймо про це в щоденній роботі”, – наголосив Андрій Єрмак.

На початку засідання заступник керівника Офісу Президента, Виконавчий секретар Президії Олексій Кулеба, який модерував зустріч, поінформував учасників про результати вирішення питань минулих обласних засідань членів Конгресу, які відбулися у Херсонській та Харківській областях.

За словами Олексія Кулеби, щодо 36 з 37 проблем, озвучених на попередніх обласних засіданнях членів Конгресу Херсонщини та Харківщини, є позитивні результати вирішення.

Також Олексій Кулеба повідомив, що відбулися засідання членів Конгресу від Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Житомирської та Черкаської областей. В рамках заходів опрацьовано ряд питань цих регіонів, які уже узагальнені в Офісі Президента та скеровані Уряду для надання відповідних доручень.

Розгляд порядку денного Розширеного засідання Президії Конгресу розпочали з безпекових питань. Про оперативну обстановку в прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей доповів начальник розвідки ОК “Північ”, полковник Ігор Онищенко.

Вагому частину засідання Конгресу присвятили питанням громад обох регіонів. Зокрема йшлося про безпечне освітнє середовище та організацію харчування у навчальних закладах, фінансування за рахунок держбюджету будівництва фортифікацій та ремонту паливно-енергетичного комплексу.

Корюківський міський голова Ратан Ахмедов порушив питання щодо додаткових дотацій та перерозподілу субвенцій. Очільник громади висловив підтримку необхідності посилення обороноздатності держави та зауважив, що важливо переглянути формулу розподілу освітньої субвенції та розрахунок пакетів медичних послуг для первинної ланки надання медичної допомоги та екстреної медичної допомоги, доповнивши їх коефіцієнтом 1,3 для закладів освіти і медицини, розташованих у населених пунктах, що віднесені до поліських територій, як це передбачено для гірських населених пунктів. Адже, за словами Ратана Ахмедова, громади в прикордонні мають кількість населення нижчу в десять разів, ніж середній показник по Україні.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував, що в бюджеті передбачено те, що всі місцеві бюджети, які мали частку ПДФО за рахунок військового сектору, матимуть бюджет не нижче за показники 2021 року. Також, за словами голови Уряду, Мінрозвитку буде сформоване доручення переглянути політику щодо районів із низькою щільністю населення.

З ініціативи водія виїзної бригади Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Романа Румненка і генерального директора Чернігівської обласної лікарні Андрія Жиденка йшлося також про забезпечення служби екстреної допомоги броньованими швидкими, шоломами та фінансування будівництва реабілітаційного центру.

Важливим для жителів громад стало питання підтримки бізнесу на прифронтових та деокупованих територіях, в тому числі агропромислової сфери, покриття прифронтових територій українським теле- та радіосигналом, відновлення пошкоджених об’єктів, компенсація за знищене майно та переселення громадян з прифронтових територій та питання перевезення маломобільних груп з тимчасово окупованих територій.

Наприкінці засідання керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що зусилля учасників Конгресу – це “про людей і для людей”, та запевнив, що озвучені питання будуть неодмінно розглянуті.

“Вже наступного засідання сподіваємось почути вичерпний звіт про результати такого опрацювання. Один з найбільших здобутків Конгресу останнього часу – перехід до прикладного характеру роботи. Залученість кожного члена Конгресу – від урядовця до голови найменшої громади свідчить про партнерський діалог та силу місцевої демократії”, – підсумував Андрій Єрмак.

Офіційний сайт Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України