back

Сучасний навчальний простір у Михайло-Коцюбинському – допомога від фінських благодійників

12-10-2023 | 11:56

120 учнів Михайло-Коцюбинського ліцею розпочали новий навчальний рік в тимчасовому навчальному просторі. Модульне приміщення на шість класів відкрили у межах проєкту «Безпечне повернення до навчання в Україні», який реалізує фінська міжнародна неурядова організація Finn Church Aid (FCA) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Простір повністю оснащений меблями, необхідним обладнанням, системами кондиціонування повітря та пандусом.

У Михайло-Коцюбинському ліцеї навчається більше 300 дітей. Основний корпус закладу було значно пошкоджено під час обстрілу у березні 2022 року. Наразі триває підготовка документів для його відбудови. Тож завдяки створенню тимчасового навчального простору діти отримали можливість навчатись офлайн вже зараз.

«Українські діти повинні мати доступ до якісної освіти завжди, а вчителі – хороші умови для роботи. Хай це буде тимчасово, а ліцей відбудують якнайшвидше», – зазначила виконавча директорка філії Finn Church Aid в Україні Патриція Марущак.

Загалом Finn Church Aid збудували  на Чернігівщині 3 таких простори. Крім того, у межах проєкту «Безпечне повернення до навчання в Україні» FCA допомогла з ремонтом приміщень та обладнанням укриттів в закладах загальної середньої освіти Чернігова та 12 громад області, відкрила 5 цифрових навчальних центрів у громадах Чернігівщини, впроваджує програми психологічної підтримки учнів і вчителів, а також серії тренінгів із надання першої психологічної допомоги та соціально-емоційного навчання.

Наразі фінська організація переходить до наступного етапу діяльності – допомоги закладам професійно-технічної освіти.

«Важливо, що вони зможуть профінансувати як відновлювальні процеси, так і побудову майстерень для практичного застосування знань у закладах профтехосвіти», – наголосив начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Юрій Музика.

Довідково. Finn Church Aid (FCA) – найбільша у Фінляндії міжнародна неурядова організація, яка має понад 70 років досвіду гуманітарної діяльності у багатьох країнах світу, надає допомогу людям у надзвичайних ситуаціях незалежно від їхніх релігійних переконань, етнічного походження чи політичних поглядів. Проєкт «Безпечне повернення до навчання в Україні» фінансується Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги, розроблений і реалізується партнерами освітнього Консорціуму: Finn Church Aid (FCA), People in Need, Save the Children і War Child  у партнерстві з відповідними органами управління освітою переважно північно-східних областей: Київської, Чернігівської, Сумської, а також меншою мірою декількох інших.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації