back

У Прилуках народжуватимуть за новітніми технологіями

27-08-2009 | 07:34

У Прилуцькій центральній міській лікарні відбулось урочисте відкриття реконструйованої частини пологового відділення. Символічну стрічку на вході в приміщення перерізали голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, міський голова Прилук Юрій Беркут та головний лікар медичного закладу Петро Святенко. Від облдержадміністрації "новоселам" був подарований телевізор.

Вітаючи персонал відділення зі святом, Володимир Хоменко підкреслив, що ремонт і переоснащення медичних закладів проводиться послідовно і системно в усіх районах області. Однак її успіх залежить від консолідованої співпраці усіх гілок влади з меценатами та представниками бізнесу.

Зміни, яких зазнало пологове відділення Прилуцької ЦМЛ, є взірцем саме такої співпраці. Адже із 341 тис. грн., витрачених на ремонт, більша частина - благодійні внески спонсорів. Добавляли доброчинці й на придбання меблів і медичного устаткування (80 тис. грн.), оскільки самих бюджетних коштів (80 тис. грн. з обласного і 50 тис. грн. з місцевого) не вистачило.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Ященко повідомив про намір на базі саме цього, оновленого за європейськими стандартами пологового відділення створювати центр надання спеціалізованої родопомічної допомоги жителям Прилуцького і сусідніх йому районів. Хоча вже й зараз народжувати до Прилук їздять жінки з Ічнянського, Варвинського, Срібнянського і Талалаївського районів.

Після реконструкції пологове відділення отримало нову операційну та п’ять індивідуальних палат, оснащених санвузлами, душовими кабінами, спеціальними ліжками, столами та іншими меблями. В кожній до стіни прикріплена також шведська стінка, а на підлозі лежить велика куля. Як пояснив завідувач відділення Василь Барон, в цих палатах створені всі умови для впровадження новітніх технологій, рекомендованих Всесвітньою асоціацією гінекологів та Міністерством охорони здоров’я України. А саме - проведення партнерських пологів у присутності чоловіка, матері чи іншого члена родини. Драбина ж і м’яч допоможуть майбутній матері надати тілу такого положення, яке допоможе їй легше народити. "Це - відхід від класичного акушерства, який благотворно позначається на стані жінки і зменшує кількість патологічних пологів", - зазначив В. Барон.

Ще однією приємною подією цього дня став запуск автономної дизельної котельні. В разі аварійного відключення електроенергії з централізованої мережі, вона забезпечуватиме живлення життєво важливих відділень: пологового, реанімаційного, операційних, переливання крові, центру гемодіалізу. Облаштування котельні обійшлось місцевому бюджету в 400 тис. грн.

В рамках робочої поїздки до Прилук начальник обласного управління охорони здоров’я Володимир Ященко ознайомився також із роботою Прилуцького обласного будинку дитини "Надія" в контексті його готовності до роботи в осінньо-зимовий період та новому навчальному році. В. Ященко відмітив зусилля керівництва закладу, спрямовані на залучення позабюджетних коштів, надання закладу сучасного європейського вигляду та забезпечення дітям чудових умов проживання. Зокрема, в цьому році, на ремонт приміщень дитбудинку було витрачено 290 тис. грн., з яких понад 200 тис. склали спонсорські кошти. На сьогодні в закладі проживає 85 дітей віком від кількох місяців до 4 років.


Прес-служба управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації