back

Про участь іноземних партнерів у відбудові Чернігівщини – Костянтин Мегем в етері марафону «Суспільне. Спротив»

03-10-2023 | 17:09

До відбудови Чернігівської області наразі активно долучаються дві країни – Франція (з регіоном Іль-де-Франс укладено Меморандум про співпрацю), та Латвія. Вони підтримують Чернігівщину з перших днів після звільнення від окупантів.

Щодо допомоги у реалізації більш масштабних проєктів з відбудови ведуться перемовини зі Словаччиною, з Німеччиною, зокрема урядом Мекленбургу-Передньої Померанії, – щодо налагодження зв’язків. Про це сьогодні в етері марафону «Суспільне. Спротив» розповів перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.

Якщо говорити про Францію та Латвію, то ці країни вже надали потужну допомогу для відновлення області. Приміром, перша – шість швидкозбірних мостів, які полегшили логістику на території області. Латвія ще минулого року долучилася до відновлення певних соціальних об’єктів, а також надала будівельні матеріали для відбудови повністю зруйнованих житлових будинків у Ягідному.

Наразі ж мова йде про масштабні проєкти, тобто відновлення об’єктів, що зазнали значних руйнувань і потребують досить великих фінансових вкладень. Там, де були потрібні легкі ремонти, потребу загалом вдалося закрити коштом і державного бюджету, і міжнародних партнерів.

«Так, цього року з Латвією вже розпочалася робота по відновленню п’яти соціальних закладів в області та місті Чернігові. Ще сім об’єктів ми запропонували партнерам зі Словаччини, щоб вони розглянули можливість їх відновлення. Наприклад, із французькою стороною ведемо перемовини щодо аварійно-відновлювальних робіт в обласному драмтеатрі», – сказав Костянтин Мегем.

За словами першого заступника начальника ОВА, область розраховує на 230 млн грн від міжнародних партнерів, які, можливо, візьмуть участь у відновленні певних об’єктів цього року й наступного. Також маємо значну підтримку з державного бюджету (це і Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, і кошти Європейського інвестиційного банку за постановою КМУ 16 червня 2023 року № 608 тощо): на область цьогоріч виділено близько 770 млн грн.

Крім того, до відновлення долучається відповідальний бізнес. Як приклад Костянтин Мегем назвав данську компанію ROCKWOOL, яка допомагає жителям області з відбудовою зруйнованого житла, надаючи мінеральну вату для утеплення. У планах – доставка твердопаливних котлів. Тривають перемовини і щодо шкільних автобусів.

«Відбудова – це така синергія всіх сторін: і державної влади, і міжнародних партнерів, і відповідального бізнесу», – наголосив Костянтин Мегем.

Окремо налагоджують партнерські відносини міста області, зокрема Чернігів, Ніжин, Ічня, з європейськими містами. Приміром, місто Рига в межах таких домовленостей спрямує 10 пасажирських автобусів в обласний центр.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації