back

У планах Фонду «Партнерство за сильну Україну» - гендерно орієнтована підтримка Чернігівщини

06-09-2023 | 16:12

Вкрай необхідну допомогу у відновленні регіону вже вкотре надає міжнародний Фонд «Партнерство за сильну Україну».

Його представники сьогодні з командою ОВА обговорили підтримку місцевих ініціатив у напрямі «Відродження» («Revitalize»), а саме гендерну проблематику та роботу з пам’яттю.

Зустріч з делегатами відбулася в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

За словами Клементін Блато, експертки з повістки Жінки, Мир, Безпека та доступу до правосуддя, представниці Фонду «Партнерство за сильну Україну», на часі – відновлення громад Чернігівщини, яке неможливе без врахування потреб населення, зокрема жінок.

«Ми націлені на гендерно орієнтовану підтримку регіону. Зокрема це допомога жінкам, постраждалим від насильства як психологічного, так і фізичного. Реалізація цього напрямку – в співпраці з громадськими організаціями та центрами соціальної, психологічної і юридичної допомоги», – наголосила Клементін Блато.

Обговорили учасники зібрання і роботу Фонду в збереженні досвіду жінок, набутого під час війни. Це збір та фіксація історій постраждалих та їх психологічна підтримка.  

Заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк зауважила, що проблема гендерної рівності існувала завжди, але вкрай гостро вона постала після початку повномасштабного вторгнення ворога.

«Вже затверджено новий План дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», яка пов’язана із захистом жінок у конфліктах та підвищенням їх ролі у мирних процесах, на період до 2025 року. Нам вкрай важливо, щоб до реалізації плану долучалися як наші громадські організації, так і іноземні партнери. Зокрема і Фонд «Партнерство за сильну Україну», – підкреслила заступниця начальника ОВА.

Нагадаємо, що міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» – це багаторічна мультидонорська програма, що працює за ініціативи та підтримки Уряду Великої Британії, а також за участі 5 країн – США, Фінляндії, Канади, Швейцарії та Швеції.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації