back

Ваучери та сертифікати на навчання від служби зайнятості: хто та як може їх отримати

08-08-2023 | 15:15

У тих, хто не має потрібної на ринку праці професії, є можливість отримати її  безкоштовно за сприяння служби зайнятості. Так, діють програми з профнавчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.

Сертифікат на навчання можуть отримати зареєстровані безробітні та у стислі терміни (від 1 до 4 місяців) здобути нові професійні компетенції, підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку праці. Навчання можливе як у навчальних закладах, так і у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою або шляхом стажування. А ще – у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості

Навчаються безробітні на замовлення роботодавців з гарантією працевлаштування. У період навчання вони отримують допомогу по безробіттю, забезпечуються гуртожитком, їм компенсуються витрати на проїзд.

Так, у поточному році професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 183 безробітних області. Вчилися на швачок, токарів, водіїв тролейбуса, операторів котельні, кухарів, перукарів та манікюрників.

Ваучер на навчання – друга програма, яка дає право окремим категоріям громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, підвищити свій фаховий рівень або здобути нову професію чи спеціальність. Ваучер можна отримати за однією зі 123 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку. Максимальна вартість ваучера – 26840 грн (якщо вартість навчання більша, то різницю доведеться оплатити самостійно чи коштом роботодавця). Детальніше читайте за посиланням.

На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 232 ваучери на навчання. Жителі області обрали такі професії: електрогазозварник, кухар, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, машиніст крана автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій тощо.

Консультації – в Telegram-каналі.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості