back

Чергова допомога латвійців та пілотний проєкт Open Door Ukraine: про що говорили іноземні делегації в ОВА

02-08-2023 | 17:03

Частину допомоги, яку Уряд Латвії планує виділити цьогоріч на відновлення України, буде спрямовано на капітальний ремонт декількох закладів у Чернігівській області. Яких саме – представники ПРООН та Посольства Латвійської Республіки в Україні обговорили на черговій зустрічі в ОВА, присвяченій цьому питанню.

Зібрання погодило п’ять об’єктів: два дитячі садочки у Чернігові та Киїнці, школа у Старому Білоусі, харчоблок в обласній дитячій лікарні та другий корпус ліцею у Талалаївці. Найближчим часом сторони мають підписати відповідний договір.

«Це дуже суттєва підтримка нашої області. Дякуємо, що разом з нами у такий складний час. Зі свого боку, зробимо все можливе для пришвидшення процесу, щоб роботи стартували вчасно», – наголосив перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем.

Дякував Костянтин Мегем за допомогу і нідерландській організації «Open Door Ukraine» (ODU), яка реалізує у Новоселівці Киселівської громади пілотний проєкт зі встановлення п’яти модульних будинків на місці зруйнованих.

Читати також: У Новоселівці стартував пілотний проєкт Open Door Ukraine зі встановлення модульних будинків у приватні подвір’я

Будівництво фундаментів під модулі, з фінансуванням яких допомогла Гончарівська громада, розпочалося на початку червня. Сьогодні ж сторони підписали договір про зведення самих будинків.

Як зазначив голова ODU Роберт Серрі, організація планує розширити проєкт. Але для цього потрібно знати думку самих жителів області, які мають оцінити результат, та потребу в таких конструкціях на місцях. До слова, гарантійний термін такого житла – пів століття.

Цього ж дня перший заступник начальника ОВА під час онлайн-зустрічі з представниками Державної канцелярії землі Мекленбург-Передня Померанія (Німеччина) обговорив умови підписання Спільної декларації про співробітництво між Чернігівською областю та згаданою федеративною землею.

Зустрічі з іноземними партнерами відбулися з в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництваініціативи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації