back

Безпека пасажирських перевезень: у Чернігівській області перевіряють пасажирський автотранспорт

02-08-2023 | 13:12

На Чернігівщині з 1 по 31 серпня 2023 року проводиться комплекс профілактичних заходів на пасажирському автомобільному транспорті «Автобус – 2023».  Його реалізують працівники Відділу державного нагляду (контролю) у Чернігівській області Державної служби України з безпеки на транспорті.

Про те, як проходитиме перевірка, говорили учора на нараді під головуванням заступника начальника Чернігівської ОВА Дмитра Синенка за участі представників чернігівського відділу Укртрансбезпеки.

Особлива увага при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) буде приділена:

  • технічному стану транспортних засобів;
  • обов’язковому проведенню передрейсових медичних оглядів водіїв;
  • виконанню вимог щодо дотримання режиму праці та відпочинку водіями автобусів;
  • дотриманню визначеного маршруту та розкладу руху згідно з укладеним договором, відповідності транспортних засобів умовам перевезень та параметрам комфортності.

Крім того, важливим є проведення інструктажів з водіями стосовно утримання автобусів в технічно справному стані, а також додержання правил дорожнього руху.

Для здійснення профілактичних заходів в області сформовані спільні мобільні групи з працівниками територіальних підрозділів Нацполіції, Державної податкової служби, Державної митної служби, обласних, районних, міських військових адміністрацій. Вони проводитимуть рейдові перевірки та контролюватимуть дотримання пасажирськими перевізниками вимог безпеки на маршрутах руху.

Про відомі факти таких порушень варто повідомити на номери (044) 35-04-304, 067-12-00-483 або електронну адресу [email protected].

Варто зазначити, що в липні цього року Чернігівською обласною державною адміністрацією спільно з Укртрансбезпекою та патрульною поліцією було проведено 28 рейдових перевірок перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів без відповідних дозвільних документів. За їх результатами на перевізників було складено близько 320 протоколів та актів на загальну суму три мільйони двісті тисяч гривень.

За повідомленням Департаменту енергоефективності,
транспорту, зв’язку  та житлово-комунального господарства
Чернігівської обласної військової адміністрації
та Відділу державного нагляду (контролю) у Чернігівській області
Державної служби України з безпеки на транспорті