back

Керівники області та міста привітали працівників ЖКГ та побутового обслуговування населення

14-03-2013 | 14:06

Щорічно у третю неділю березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

З цієї нагоди 14 березня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка відбулися урочисті збори та святковий концерт.

З професійним святом присутніх привітали голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

Як відзначив Володимир Хоменко, сфера житлово-комунального господарства є однією з найбільш соціально значимих для забезпечення належного рівня життя населення, функціонування навчальних і лікувальних закладів, діяльності установ і підприємств регіону.

«Завдяки вашій сумлінній праці забезпечується стабільна робота величезного, розгалуженого житлово-комунального господарства області. Особливої важливості вона набуває в осінньо-зимовий період. Приємно відзначити, що в умовах цьогорічної зими всі служби спрацювали надійно і злагоджено щодо забезпечення споживачів теплом, електроенергією та водопостачанням.

Стан житлово-комунального господарства в країні є своєрідним індикатором розвитку вітчизняної економіки. На важливості невідкладного реформування житлово-комунальної сфери наголошено у низці доручень Президента України Віктора Федоровича Януковича та Уряду», - наголосив керівник області.

За його словами, виведення житлово-комунального господарства на рівень міжнародних стандартів, перетворення його з технічно відсталої галузі на ефективну, із сучасною інфраструктурою, є важливим завданням як органів державної влади, так і місцевого самоврядування та громадськості.

«Останні роки позначилися цілеспрямованою роботою по реформуванню житлово-комунального господарства області. Обрана нами стратегія, спрямована на оптимізацію структури управління, впровадження новітніх технологій і методик, придбання нової техніки, реконструкція вуличного освітлення, переобладнання житлового фонду на індивідуальне опалення створює можливості для стабільного розвитку наших селищ і міст, надання їх мешканцям необхідних послуг», - підкреслив Володимир Хоменко.

Минулого року обсяги капіталовкладень на технічне переоснащення житлово-комунального господарства області становили 161 мільйон гривень.

З них на впровадження енергоефективних заходів було направлено 54 мільйони гривень.

На території області впроваджуються проекти з реконструкції систем теплопостачання, реалізація яких забезпечує зменшення споживання природного газу.

Встановлено сучасні твердопаливні котли для опалення низки лікувальних та навчальних закладів. Планується цю роботу продовжити в поточному та наступні роки.

Розпочато реалізацію проекту «Впровадження системи збирання та утилізація біогазу на полігоні твердих побутових відходів у м.Чернігів», яким передбачається будівництво енергетичного комплексу з використанням біогазу в якості палива.

Значна увага приділяється реконструкції об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства. З метою захисту навколишнього природного середовища виконано роботи з реконструкції очисних споруд у м.Чернігові, кількох селах Чернігівського району.

Створення в Україні ефективного власника житла є одним із напрямків реформування, що здійснюється на виконання президентської Програми економічних реформ. В області створено 240 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

«Головна мета реформаційних перетворень, започаткованих Главою держави, нових соціальних ініціатив Президента України – створення в країні гідних умов для проживання людей, забезпечення доступності до якісних житлово-комунальних послуг кожній українській родині.

Переконаний, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити усі складні питання на шляху реформування галузі та підняти рівень житлово-комунальних послуг для жителів Чернігівщини до європейських стандартів», - наголосив Володимир Хоменко.

Кращих працівників галузі області нагороджено державними нагородами, відзнаками обласної державної адміністрації, обласної та міської рад.

Прес-служба облдержадміністрації