back

Від поточних потреб до стратегічних цілей: як складається співпраця Чернігівщини із Францією

10-07-2023 | 16:27

Франція – країна, яка на державному рівні визначилася з курсом підтримки у відновленні України. Зокрема співпраця з Чернігівщиною розпочалася ще у червні минулого року з візиту до області Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Понсена.

Перелік уже наданої допомоги як держави в цілому, так і окремих регіонів Франції великий і різноплановий. Наразі ж є бажання обох сторін перейти від короткострокових до більш тривалих проєктів. Сьогодні начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус обговорив подальші плани роботи із спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань допомоги та відновлення Україні П'єром Ельброном.

Насамперед В’ячеслав Чаус подякував усьому народу Франції за підтримку у боротьбі з ворогом. Він коротко ознайомив делегатів із втратами та руйнуваннями на території області внаслідок війни, а також з процесом відновлення, до якого активно долучаються французькі партнери (будівельні матеріали від Іль-де-Франсу, співпраця з архітектурними службами, спільна робота щодо фіксації втрат й комплексної оцінки постраждалих територій з Egis та щодо ремонту житла з благодійним фондом «Acted» тощо).

«Маємо багато викликів. Серед глобальних – зруйноване житло наших громадян та засмічення територій вибухонебезпечними предметами. Роботи вистачить на роки, хоча багато чого вже вдалося зробити. В тому числі й за участі Франції. На жаль, карта руйнувань на Чернігівщині постійно змінюється, бо ворог постійно завдає ударів по прикордонню. Попри все, ми працюємо над відновленням, розвитком економіки та покращенням логістики», – зазначив В’ячеслав Чаус.

За словами пана П'єра Ельброна, наразі французька сторона переходить до другої фази надання допомоги – реалізація середньо- та довгострокових проєктів. Це і технічна підтримка, і розмінування, і відбудова соціальної інфраструктури та житла. Щодо останнього, то можлива співпраця із ще одним стратегічним партнером Чернігівщини – Латвією. Загалом допомога надаватиметься як на рівні області, так і окремих громад.

Варіанти співпраці та потенційні проєкти розглядатимуться на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Читати також: Вкотре область відвідала делегація з Франції: цього разу акцент на культурній спадщині Чернігівщини

У громади області передали чотири шкільних автобуси з Франції

Команда EGIS працює над діагностикою руйнувань через війну в межах Чернігівської області

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

У межах візиту делегація оглянула одну із локацій, де наразі тривають  монтажні роботи зі встановлення мосту. Завершити роботи планують у серпні. Конструкції для мосту надали французькі партнери (п’ять подібних уже встановили).
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації