back

Про результати та перспективи відновлення Чернігівщини – Костянин Мегем в ефірі «Суспільне. Спротив»

28-06-2023 | 15:35

Як на Чернігівщині відновлюють пошкоджене житло та надаються компенсації за програмою єВідновлення, розповів перший заступник начальника Чернігівської  ОВА Костянтин Мегем в ефірі марафону «Суспільне. Спротив».

«На Чернігівщині пошкоджено більше 10 тис. житлових об’єктів. Якщо говорити про приватні будинки – це 9 200, багатоквартирних – більше 1000. Саме навколо міста відбувались активні бойові дії. Тому найбільше зруйновано Чернігівську громаду та ті, що знаходяться поряд – це Киселівська, Киїнська, Новобілоуська», – зазначив Костянтин Мегем.

Читати також: Чернігівщина отримає 244,657 мільйона гривень на відновлення

Нещодавно стартувала урядова програма єВідновлення з надання компенсацій на ремонт пошкодженого житла. У громадах області діють 38 комісій, які опрацьовують заявки від громадян. Таких заявок надійшло більше 1200, по 31 – вже отримано позитивний результат. Слід зазначити, що сума компенсації за пошкоджене житло не може перевищувати 200 тис. грн. Пріоритетність щодо розгляду заявок визначають громади, керуючись законодавством та враховуючи соціальний статус осіб, наголосив перший заступник начальника ОВА.

Довідково: станом на 27 червня на Чернігівщині подано 1282 заявки за програмою єВідновлення. В обробці — 370, у тому числі за 31 — погоджено надання компенсації, за 3 — відмовлено. Серед лідерів за обробкою заяв — Новобілоуська, Киселівська, Іванівська, Новобасанська громади.

Крім того, досить потужно допомагають міжнародні донори, волонтерські організації та благодійні фонди. В регіоні працює більше 14 організацій, які займаються ремонтом та встановленням модульних будинків на території домогосподарств мешканців.

«Минулого року наші міжнародні партнери дуже сильно допомагали. Це Уряди Франції, Латвії та Німеччини. Наразі французька сторона вже оголосила про виділення коштів на відновлення Чернігівщини. Крім того, рішення про виділення коштів на відновлення соціальних об’єктів вже прийняв латвійський Уряд. Робота продовжується і, завдячуючи міжнародній підтримці, ми маємо позитивні результати в даному напрямку», – розповів Костянтин Мегем.

Він додав, що на сьогодні близько 3500 житлових будинків вже відновлено, з них близько 900 – багатоповерхові і 2500 приватні. У процесі відновлення  перебуває 1500 об’єктів.

До кінця літа планується відкриття модульних будинків у Чернігові, які збудовані за підтримки Міжнародного Червоного Хреста. Також завдяки міжнародним партнерам триває будівництво модульних будинків у Куликівській, Киселівській, Киїнській громадах. Крім того, село Ягідне планують відновити цього року завдяки програмі комплексного відновлення.

Читати також: Жителям Ягідного презентували концепцію комплексної відбудови села

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації