back

Зниження корупційних ризиків та доступна інформація для громадян: в Україні впроваджується Електронний реєстр спортивних споруд

27-06-2023 | 14:49

Реєстр дозволить моніторити, які зміни відбуваються на об’єктах спортивної інфраструктури. Він також покращить аналітичну діяльність Мінмолодьспорту та зменшить корупційні ризики під час планування будівництва нових спортивних споруд. 

Реєстр уже містить інформацію про майже 1200 спортивних обʼєктів і продовжує наповнюватися. Тестування реєстру показало високий попит на інформацію про спортивні споруди серед українців. Тому Мінцифри разом з Мінмолодьспорту продовжує працювати над упровадженням Реєстру та оновленням його функціоналу. Завдяки цьому:

  • можна буде розширити параметри обліку доступності спортивних об’єктів для людей з інвалідністю;
  • органи спортивного управління зможуть якісніше створювати статистичну звітність; 
  • громадяни зможуть знаходити потрібні спортивні заклади за допомогою фільтрів, а також надавати зворотний зв’язок; 
  • тренери, секції та федерації зможуть порівнювати пропозиції на ринку та знаходити оптимальне місце для тренувань і змагань;
  • юридичні особи зможуть знаходити інформацію про можливості використання спортивних об’єктів. 

Крім того, Реєстр допоможе залучати інвесторів, меценатів і спонсорів до будівництва, відновлення та реконструкції спортивної інфраструктури.

Зараз триває обговорення проєкту Постанови, яка затвердить алгоритм роботи Електронного реєстру. Долучайтеся та надсилайте свої пропозиції на електронну адресу: [email protected]. Це допоможе побудувати прозору спортивну інфраструктуру. 

Подеколи в Україні облік спортивних споруд досі ведеться в паперовій формі. Це ускладнює комунікацію між власниками цих об’єктів та їхніми користувачами. Крім того, держава не може об’єктивно оцінити реальні потреби у відновленні та модернізації спортивної інфраструктури. Новостворений Електронний реєстр спортивних споруд покликаний це змінити.

Електронний реєстр спортивних споруд доступний за посиланням — https://sportsporudy.mms.gov.ua/ 

Інформація з реєстру також доступна на порталі відкритих даних — https://data.gov.ua/dataset/sport-facilities-register 

Довідково: Реєстр створений за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Пресофіс Міністерства цифрової трансформації України