back

Життя у прикордонні в умовах війни: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Любецькій громаді

03-05-2023 | 15:19

Про наявні виклики та шляхи розв’язання проблем у прикордонній Любецькій громаді начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус говорив з представниками усіх старостатів.

Нагальних питань багато, зокрема якість сигналу українського ТБ та радіо, а також мобільного зв'язку, стан доріг і транспортне сполучення. До всього, роботи підкинула сезонна повінь. Загалом у громаді підтоплено 4 населені пункти: смт Любеч, села Губичі, Миси та Неданчичі. А це — 84 домогосподарства, де проживають 177 людей. Наразі рівень води знижується, загрози для життя і здоров’я людей немає. На час великої води мешканців забезпечували необхідним.

У ході робочого візиту начальник ОВА відвідав Любецький ліцей – опорний заклад громади, де навчаються майже дві сотні дітей. Він запрацював у змішаному форматі з 10 квітня цього року. Дистанційний формат вирішили зберегти лише батьки другокласників. Решта ж – має скорочені уроки, адже наразі заклад не встигає до кінця навчального року провести тендер та закупити продукти для гарячого харчування. «Тривогу» пересиджують у пристосованому укритті. У ліцей організовано підвіз дітей з 13 навколишніх сіл. Попри все – усі учасники навчального процесу задоволені, бо скучили за живим спілкуванням.

«Наразі найбільшою проблемою навчального закладу, що тягнеться вже не один рік, є дах. Сьогодні з головою громади та керівником закладу обговорювали можливі варіанти вирішення цього питання. Наразі бачу лише один — підтримка донорів, яких треба шукати та залучати спільно. Також на наступний рік мережа навчальних закладів оптимізовуватиметься, тож є потреба у ще одному шкільному автобусі. Це питання плануємо закрити за рахунок державної субвенції та співфінансування з місцевого бюджету», — прокоментував В’ячеслав Чаус.

Також В’ячеслав Чаус оглянув виробництво місцевої пекарні, яка розпочала роботу незадовго до повномасштабного вторгнення, а в час активних бойових дій забезпечувала мешканців ТГ хлібом. Нині асортимент хлібобулочних виробів налічує з десяток видів продукції. Наприкінці минулого року комунальне підприємство було приєднане до КП «Любецьке», яке займалося благоустроєм селища та системою водопостачання.

«Наразі наявність таких підприємств є необхідністю, адже за будь-яких обставин може тримати продовольчу безпеку», — зауважив начальник ОВА.

Перебуваючи у древньому Любечі, очільник ОВА не оминув увагою історико-археологічний комплекс, унікальний не лише для громади, а й усієї області. Так, селище Любеч включене до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а місцеві Кам’яниця Полуботка та Спасо-Преображенська церква — до Державного реєстру національного культурного надбання.

«Приміщення музею має технічні можливості опалюватися газом, однак деякі питання з документами не дають цього робити. Найближчим часом це вирішимо», — зазначив В’ячеслав Чаус, нагадавши, що близько двох місяців тому в ОВА створена робоча група, яка працює над подальшим форматом роботи зазначеного закладу.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації