back

Рада церков області: Великодні богослужіння мають проводитися з дотриманням усіх безпекових норм

14-04-2023 | 12:07

Цієї неділі Великдень за східним обрядом у Чернігівській області відзначають понад 700 релігійних громад.

Концепцію святкування в умовах воєнного стану обговорили 13 квітня у форматі Ради церков області.

Найголовніше — безпекові заходи мають бути дотримані всіма релігійними організаціями без винятків, на умовах рівності та однакової відповідальності згідно із законодавством. Тому скасування чи скорочення комендантської години на Великдень не відбуватиметься, а правоохоронні органи працюватимуть у посиленому режимі.

Водночас запроваджена комендантська година не унеможливлює проведення нічного богослужіння у церквах. Віряни, які прийшли на службу до її початку, можуть залишатися в храмі на всю ніч. Після завершення комендантської години люди також можуть відвідати церкви й освятити великодній кошик.

На Чернігівщині деякі парафії таки планують нічну службу. Там Головне управління Нацполіції в області організує патрулювання, щоб уникнути або оперативно реагувати на провокації.

Відтак, вірянам про плани свого храму краще поцікавитися завчасно.

«Святкові служби обов’язково мають проходити, враховуючи безпекові вимоги під час повітряної тривоги, а також зважаючи на рамки комендантської години - з 00.00 до 4.00. Щодо останнього: якщо парафія прийняла рішення нічної служби, то в зазначений проміжок часу віряни мають перебувати лише в храмі», — наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

Нагадаємо: під час комендантської години заборонено перебувати на вулиці й у громадських місцях, а також переміщатися транспортом чи пішки без спеціальної перепустки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації