back

Захист прав дітей та розвиток сімейних форм виховання на Чернігівщині: підсумки минулого року

03-01-2023 | 12:37

Незважаючи на всі виклики воєнного часу, система захисту прав дітей в області вистояла та продовжує активно діяти. Наразі у громадах всі 63 служби у справах дітей відновили свою роботу (12 із них перебували на окупованих територіях, в облозі, в результаті чого пошкоджені приміщення, майно, комп’ютерна техніка).

Так, розпочався прийом дітей в двох центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, де зараз комплексну допомогу отримують 62 вихованці.

У Чернігівському центрі, що був пошкоджений під час активної фази бойових дій, закінчився перший етап ремонтних робіт: замінено вікна, двері, відремонтовано дах, відновлено теплопостачання. Ремонт триває.

Минулого року 274 осиротілих дітей отримали батьківське тепло у трьох новостворених дитячих будинках сімейного типу, 16 прийомних сім’ях, родинах опікунів, піклувальників, усиновлювачів.

Зазначимо, що 24 дитини усиновлено, справи стосовно ще чотирьох — на судовому розгляді. Також створено дві нові сім’ї патронатних вихователів. Усього ж в області діє 11 таких родин, де зростають 17 дітей.

З метою підтримки сімей, які взяли на виховання дітей, налагоджено співпрацю з міжнародними та вітчизняними благодійними фондами, громадськими організаціями, що реалізують наступні проєкти:

– за ініціативи фундації Олени Зеленської всі дитячі будинки сімейного типу, які перебувають на території України, отримали побутову техніку (холодильники, пральні машини, ноутбуки, гаджети тощо);

– благодійна організація «СОС. Дитячі містечка» надала грошову допомогу сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше осиротілих дітей, а також дітей з інвалідністю, на понад 3,7 мільйона гривень. 12 родин, які усиновили дітей упродовж минулого року, вже отримали грошову допомогу в розмірі 45-75 тисяч гривень на кожну дитину;

– громадська організація «Партнерство кожній дитині» у межах проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах воєнного стану» надала побутову техніку та теплий одяг 115 прийомним сім’ям, ДБСТ, родинам опікунів, піклувальників, патронатних вихователів, де виховується 271 дитина. Також для потреб служб передано 17 ноутбуків.

Робота щодо захисту прав дітей соціально-незахищених категорій, розвитку сімейних форм виховання залишається пріоритетом діяльності служб поточного року.

За повідомленням Служби у справах дітей
Чернігівської обласної військової адміністрації