back

Збудована — пошкоджена — відновлена: у Киїнці запрацювала сімейна амбулаторія

21-12-2022 | 15:32

Сьогодні у селі Киїнка Чернігівського району офіційно відкрилася місцева амбулаторія загальної практики сімейної медицини після здійснення відновлювальних робіт.

Участь у заході взяли заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк, заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, керівники РВА, районної ради, територіальної громади та представники глобальної гуманітарної організації «International Medical Corps» («Міжнародний Медичний Корпус»).

— Дякуємо міжнародним партнерам за допомогу у відновленні закладу. Завдяки їм ми сьогодні, напередодні новорічно-різдвяних свят, можемо зробити такий спільний важливий подарунок Киїнській громаді, - відзначила Жанна Шерстюк.

На сьогодні Киїнська амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує 5905 жителів громади та входить до структури КНП «Чернігівський районний центр ПМСД».

В амбулаторії повністю укомплектовані посади середнього медичного персоналу (медичні сестри, фельдшери). Що ж до лікарської допомоги, то її тричі на тиждень в амбулаторії надають сімейні лікарі та лікарі-педіатри Чернігівської сімейної амбулаторії.

Киїнська амбулаторія була побудована за типовим проєктом у рамках формування спроможної мережі закладів первинної допомоги в 2021 році і її відкриття планувалося у поточному році. Проте під час активних бойових дій на території Киїнської громади будівля амбулаторії була суттєво пошкоджена російськими окупантами. Впродовж кількох місяців прийом пацієнтів проводився у модульній амбулаторії, яку надала громадська організація HEART to HEART для населених пунктів, де медичні заклади найбільше постраждали внаслідок російської агресії.

За підтримки «Міжнародного Медичного Корпусу» здійснене відновлення закладу. Зокрема, проведено ремонт приміщення, покрівлі, стін, здійснені внутрішні оздоблювальні роботи. Загалом на ремонт амбулаторії витрачено понад 3,6 млн.грн.

Слід відзначити, що завдяки «Міжнародному Медичному Корпусу» Киїнська амбулаторія та інші структурні підрозділи Чернігівського районного центру ПСМД отримують гуманітарну допомогу у вигляді медичного обладнання, медикаментів, виробів медичного призначення, засобів гігієни для осіб з інвалідністю. Між іншим, Киїнська амбулаторія з-поміж інших отримала від міжнародних благодійників автомобіль «SKODA Kodiaq Ambition» для обслуговування населення громади.

Чернігівська ОВА та її Управлінням охорони здоров’я наразі оснастили амбулаторію новим медичним обладнанням. До відновлювальних робіт долучилася і Киїнська громада — за її кошти проводиться закупівля меблів для амбулаторії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації