back

Чернігівщину знову відвідала французька делегація. З практичною метою

09-12-2022 | 16:05

Три збірні конструкції штучних споруд від французької компанії "Matière" Служба автомобільних доріг у Чернігівській області отримала на початку грудня. Металеві мости вже доставлені до місць виконання робіт. Офіційна передача французькою стороною одного з них відбулася сьогодні за участі першого радника Посольства Французької Республіки в Україні, заступника глави місії Бенжамена Роріга.

«Прагнучи допомогти Україні подолати наслідки збройної агресії, яка була розпочата проти неї, Франція з самого початку мобілізувала і надалі посилювала свою гуманітарну допомогу Україні, — наголосив пан Бенжамен Роріг. — Французький центр подолання кризових явищ за підтримки Міністерства закордонних справ Франції виступив з ініціативою безпрецедентної акції допомоги — «Корабель для України». В межах цієї акції було відправлено близько тисячі тонн різноманітної продукції. Ця допомога призначалася для декількох українських областей. Зокрема для Чернігівщини передано 259 тонн гуманітарної допомоги, серед якої — декілька мостів».

Ще три мости, які французька сторона надає для Чернігівської області, наразі перебувають у Румунії. Наступного тижня конструкції мають надійти до області. Інший же ж гуманітарний вантаж практично у повному обсязі призначався для обласного центру.

За потужну підтримку всьому народу Франції подякував заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов:

«Конструкції мостів надійшли до області дуже вчасно. Дякуємо за цей вкрай важливий для нас вантаж та загалом за послідовну позицію Франції. Сподіваємося, що наша співпраця лише посилюватиметься, в тому числі на муніципальному рівні. Сьогоднішня ж зустріч — приклад практичної допомоги у відновленні наших логістичних маршрутів».

Як зазначив Бенжамен Роріг, наступного тижня у Франції відбудеться конференція, мета якої — визначення нагальних потреб України та вдосконалення координації між країнами-учасницями надання гуманітарної допомоги, щоб якнайкраще її конкретизувати та актуалізувати.

Нагадаємо, раніше регіон Іль-де-Франс вже передав області низку вантажів для першочергового відновлення. Зокрема, три потужні генератори, будівельні матеріали, а також тисячу цифрових планшетів для закладів освіти. Ще два генератори, будматеріали та медикаменти було доставлено безпосередньо в обласний центр.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації