back

«У цьому закладі найвища шкала людяності»: заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк у центрі «Відродження»

02-12-2022 | 14:45

Патріотичними піснями та запальними танцями зустрічали сьогодні гостей вихованці центру «Відродження». Напередодні Міжнародного дня осіб з інвалідністю сюди завітали заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк та волонтери.

«Взагалі ставлення суспільства до людей з інвалідністю завжди є шкалою людяності. В цьому закладі вона найвища. У вас завжди щиро і все по-справжньому. В очах дітей, в очах вихователів, в очах батьків... Дякую за те, що були і залишаєтеся колискою гуманності, не зрадили своїм принципам і під час бойових дій, коли надали прихисток людям, які вкрай його потребували», — звернулася до колективу закладу Жанна Шерстюк і додала, що зважаючи на нинішню ситуацію, подібні центри треба розширювати. Адже зараз кількість людей, які потребують і медичної, і психологічної допомоги збільшується.

Зі свого боку, директор реабілітаційного центру Василь Пасічник подякував облдержадміністрації та волонтерам за підтримку і допомогу, колективу — за віддану працю:

«Я щиро вітаю вас з тим, що маєте позитивні наслідки цієї великої роботи з дітьми, в яких серйозні проблеми зі здоров’ям. Вони тут почувають себе, як у родинному колі, вони тут щасливі»

Так, реабілітаційний центр надає комплексні послуги дітям з інвалідністю до 18 років, а також дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. Їм допомагають соціально адаптуватися. У закладі впродовж дня може перебувати понад двісті дітей.

Крім того, на базі центру з липня 2017 року функціонує блок паліативної допомоги.

«Відродження» працює в Чернігові з 1996 року. Розпочинав роботу як приватний, неприбутковий заклад, розрахований на 30 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Створення та фінансування діяльності здійснювалося за кошти іноземних благодійників.

У 2006 році на базі закладу створена комунальна установа «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради, розрахована на 245 дітей.

Загалом за час існування центру реабілітаційні послуги тут отримали понад 45 тисяч дітей.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації