back

У громади області передали 9 шкільних автобусів

23-11-2022 | 11:29

Сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус та його заступники Дмитро Іванов та Жанна Шерстюк передали ключі від шкільних автобусів представникам 8 громад.  Дві одиниці транспорту призначені для Куликівської громади, по одній – Бобровицькій, Гончарівській, Варвинській, Батуринській, Менській, Іванівській, Сновській ТГ.

Куплені автобуси за кошти освітньої субвенції (18,8 млн грн) та співфінансування з місцевих бюджетів (3,2 млн грн).

«28 – саме стільки шкільних автобусів на Чернігівщині забрала війна. Загалом, аби закрити всю потребу області у шкільному транспорті треба ще 68 автобусів. І ми робитимемо все можливе, аби максимально скоротити цю потребу. Адже наші діти повинні мати доступ до якісної освіти», – наголосив В’ячеслав Чаус.

Також за сприяння Міністерства освіти і науки України Бобровицька, Варвинська, Ічнянська територіальні громади отримали вживані шкільні автобуси від Уряду Республіки Австрії.

Ще 5 – громади змогли придбати самотужки.

До слова, понад 10 тисяч учнів шкіл області проживають поза межами пішохідної доступності та потребують організованого підвезення із 842 населених пунктів. Для їх підвозу розроблено 439 маршрутів, протяжність доріг яких – понад 20 тисяч кілометрів.

До початку повномасштабного військового вторгнення рф на територію України шкільний автопарк області налічував 296 автобусів: деякі знищено або пошкоджено, частина – допомагає військовим.

«Іванівська громада добряче постраждала, знищено і шкільний автобус. Наразі транспорт стане в нагоді зокрема для учнів з Лукашівки, яких треба підвозити до Анисівського ліцею», – зазначила голова Іванівської ТГ Олена Швидка.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації