back

Віктор Ляшко: Забезпечення медзакладів теплом та альтернативними джерелами живлення — наш пріоритет

19-11-2022 | 16:33

Днями у Міністерстві охорони здоров'я відбулася робоча нарада з керівниками департаментів охорони здоров'я, на якій обговорили підготовку до зими та роботу лікарень на випадок довготривалих відключень електроенергії. 

«Вчасно реагувати на виклики в медичній сфері, які спричинені повномасштабною війною, — зараз наше найголовніше завдання. Планові та позапланові відключення електроенергії лягають додатковим тягарем на медичну систему. Проте попри обставини ми робимо все можливе, аби українці й надалі мали безперебійний доступ до медичної допомоги та ліків. Ми розуміємо, що зима буде дуже складною, ми розуміємо, що всім важко. До зимового сезону ми почали готуватися ще влітку, забезпечуючи лікарні генераторами та старлінками. Наразі МОЗ спільно зі Світовим банком розпочали проєкт із закупівлі ще додаткових 1100 генераторів, які в стислі терміни мають з’явитися в українських лікарнях. Ще 170 генераторів для медзакладів надасть ВООЗ», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Кожен медзаклад має перелаштовувати систему та бути готовим до роботи в умовах повного блекауту. Мова йде про забезпечення теплом, водопостачанням та додатковими альтернативними джерелами живлення. 

«Наразі  всі медичні заклади, які надають стаціонарну та екстрену медичну допомогу, забезпечені генераторами. Ми маємо бути готовими до найгірших сценаріїв, коли світла може не бути по кілька днів, а лікарні повинні продовжувати функціонувати та рятувати найголовніше — життя людей. Водночас, коли в населеному пункті тривалий час не буде світла, то в лікарнях повинні бути передбачені окремі блоки, які виконуватимуть роль пунктів незламності, на зразок тих, що зараз відкриваються в Херсонській області, — додав очільник МОЗ. 

Нагадаємо, у разі вимкнення світла в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд. 

Міністерство охорони здоров'я України