back

Захист прав жертв домашнього насильства та торгівлі людьми в умовах воєнного стану

02-11-2022 | 14:22

Ці питання сьогодні обговорили на онлайн-засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при обласній державній адміністрації.

Заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк відзначила, що запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству, зокрема у воєнний час, надання допомоги постраждалим особам – є пріоритетним завданням у діяльності як державних органів влади, так й інститутів громадянського суспільства.

Згідно з даними міжвідомчої статистики за 9 місяців 2022 року в області зафіксовано 6564 звернення щодо фактів домашнього насильства. У порівнянні з аналогічним періодом 2021 року кількість звернень зменшилася на 20% (або на 1309 звернень). Втім, не варто обманюватися цифрами статистики і вважати, що проблема домашнього насильства стає менш актуальною. Оскільки повномасштабне вторгнення російських агресорів наклало відбиток на всі сторони життя населення і вірогідно кількість звернень зменшилася через наявність стресових ситуацій, пов’язаних з життям в умовах війни, коли жертви домашнього насильства воліли краще терпіти, аніж звертатися до відповідних служб.

У ході засідання підтримано пропозицію представників Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні щодо створення обласної робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. До складу робочої групи будуть включені представники Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОВА, Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, Чернігівського обласного центру соціальних служб та низки громадських організацій.

Окрім того, презентовано досвід створення та діяльності спеціалізованої послуги – Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги в місті Чернігові та заслухано інформацію про роботу Спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, яку створено у Варвинській територіальній громаді.

- Протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі – це спільне завдання державних органів та громадських організацій. Сьогодні є необхідним забезпечення на місцях дієвої системи протистояння проявам гендерно зумовленому насильству, зокрема домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми. Ця діяльність має бути націлена на чіткий результат – громадяни нашої області повинні бути захищеними від насильства, - наголосила Жанна Шерстюк.

Учасники засідання також обговорили актуальні питання протидії торгівлі людьми в Чернігівській області в умовах воєнного стану та російської агресії проти України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації