back

Представники Чернігівщини удосконалюють знання у сфері перегляду регуляторного середовища

02-11-2022 | 12:13

З 1 листопада представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Чернігівщини беруть участь у чотириденній навчальній онлайн-програмі Державної регуляторної служби України (ДРСУ) та Проекту Розвитку ООН в Україні. Тематика — реалізація державної регуляторної політики, зокрема організація перегляду регуляторного середовища.

«Чернігівська область постала перед надзвичайно серйозними викликами щодо відновлення як роботи економіки в цілому так і діяльності малого і середнього бізнесу зокрема. А дерегуляція — один з важливих інструментів покращення бізнес-середовища», — звернувся до учасників заходу заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов.

Ще з липня 2021 року облдержадміністрація, виконуючи завдання Президента, Уряду та Державної регуляторної служби України, проводила кропітку роботу з органами місцевого самоврядування. Зокрема, щодо здійснення дерегуляції та перегляду регуляторних актів, усунення виявлених ДРСУ порушень, належного планування регуляторної діяльності.

За цей час в області втратили чинність та були приведені до вимог законодавства 90 регуляторних актів, що стосуються перегляду ставок місцевих податків і зборів, правил благоустрою, плати за оренду майна, втрати чинності тарифів тощо.

За підсумками 2021 року Чернігівщина посіла 2 місце у рейтингу областей, складеному ДРСУ за критеріями дерегуляції та реалізації державної регуляторної політики. Робота в цьому напрямі продовжується.

Дмитро Іванов подякував ГО «Ліга ділових і професійних жінок України», яка виступила з ініціативою започаткувати на Чернігівщині Відкриту регуляторну платформу на засадах державно-приватного партнерства. Створення такої платформи дасть можливість представникам влади та бізнесу отримати експертну та практичну підтримку у сфері перегляду місцевого регуляторного середовища.

На сьогодні у Чернігівській області діють понад 360 регуляторних актів, видані 69 регуляторними органами, серед яких — 6 місцевих органів виконавчої влади (облдержадміністрація та 5 райдержадміністрацій) та 63 органи місцевого самоврядування (Чернігівська обласна рада, 5 районних рад, 57 територіальних громад).

За повідомленням Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації