back

Суспільно корисні роботи стануть вагомим внеском у процес відновлення країни

25-10-2022 | 16:30

Про актуальні питання їх організації йшлося на сьогоднішній всеукраїнській онлайн-нараді під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

Від Чернігівської області до участі у нараді долучилися перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем, заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов, представники Департаменту економічного розвитку ОВА та Чернігівського обласного центру зайнятості.

Суспільно корисні громадські роботи будуть не тільки значним внеском у відбудову територій України, що зазнали руйнувань внаслідок бойових дій російських агресорів, а є і одним із варіантів вирішення питання безробіття у нашій країні.

Наразі на Чернігівщині вже прийняті рішення про організацію суспільно корисних робіт у 3 територіальних громадах області: Прилуцькій,  Козелецькій та Дмитрівській. Станом на 24 жовтня у цих роботах взяли участь 47 осіб, долучаються до них ще понад 30 осіб.

Окрім того, вже підготовлені проєкти рішень в Остерській, Березнянській, Любецькій та Ріпкинській громадах області. Загалом, із врахуванням вже прийнятих рішень та проєктів рішень до суспільно корисних робіт буде залучено 232 особи. Ведуться перемовини із військовим командуванням щодо ухвалення відповідних рішень ще у 3 громадах Чернігівського району.

На період дії режиму воєнного стану трудова повинність та залучення працездатних осіб (передусім, безробітних) до виконання суспільно корисних робіт дозволяють збільшити кількість робочих рук для виконання робіт, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру та їх наслідків.

Загалом, окрім робіт оборонного характеру, до переліку суспільно корисних робіт, що можуть бути організовані органами місцевого самоврядування спільно з військовим командуванням, входять вантажно-розвантажувальні роботи, надання допомоги окремим категоріям громадян (особи з інвалідністю, одинокі особи похилого віку), підтримка громадського порядку, заготівля дров, облаштування захисних споруд тощо.

Зі свого боку представники Чернігівської ОВА відзначили певні проблеми нормативної бази, які заважають повною мірою організувати суспільно корисні робіт. Тому запропоновано внести зміни до нормативних документів щодо надання військовим адміністраціям повноважень самостійно приймати рішення про залучення працездатних осіб до таких робіт.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації