back

Зручно та швидко: жителі громад області користуються шерингом документів у місцевих ЦНАПах

24-10-2022 | 17:49

На Чернігівщині в усіх центрах надання адмінпослуг можна підтвердити особу з документами в Дії та поділитися цифровими копіями. Тобто відтепер, за наявності смартфона та застосунку «Дія» в ньому, відвідувати ЦНАПи можна без певних документів у паперовому вигляді.

Послуги з використанням шерингу доступні у кожній громаді, де працюють ЦНАПи. У цьому особисто переконався заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов, перебуваючи з робочим візитом на Ніжинщині наприкінці минулого тижня.

«Ніякі папери не потрібні. Треба тільки мати смартфон, щоб отримати ще більше послуг. Не треба їхати чи то в районний, чи в обласний центр — усі найнеобхідніші адмінпослуги доступні на місцях. Це дуже зручно та практично», — поділився враженнями Дмитро Іванов, скориставшись шерингом у ЦНАПі Вертіївської громади.

Найпопулярніші серед населення, за словами начальника відділу ЦНАП Вертіївської сільської ради Тетяни Данилевської, — соціальні послуги, зокрема оформлення субсидій, усіх видів допомог, довідок внутрішньо переміщених осіб, відповідних виплат, а також реєстрація місця проживання.

До слова, ЦНАП у Вертіївці працює з грудня 2019 року. Не припиняв роботу навіть у найгарячіші дні ворожого вторгнення. Щодня його послугами користуються близько десятка людей.

Нагадаємо, що Чернігівська область стала 18-им регіоном України, де всі ЦНАПи інтегровані з Дією. Наразі у центрах можна «ділитися» такими цифровими документами: ID-карткою, закордонним паспортом, реєстраційним номером облікової картки платника податків, свідоцтвом про народження, довідкою ВПО. Зробити це можна двома шляхами:

– сканувати QR-код, розміщений у конкретному ЦНАПі;

– відкрити штрихкод документа в Дії та дати зчитати адміністратору.

З часом, за інформацією Мінцифри, усі державні послуги будуть оцифровані.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації