back

Ще п’ять найсучасніших швидких від сьогодні рятуватимуть життя мешканців Чернігівщини

12-10-2022 | 13:30

Заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк сьогодні передала ключі від сучасних «швидких» типу «С» представникам п’ятьох громад. Згідно з розподілом, новий транспорт отримали Ніжинська станція обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та її Бобровицька підстанція, а також Городнянська, Ріпкинська та друга підстанції Чернігівської станції.

«Ми втрачаємо в цивільній інфраструктурі, ми втрачаємо в наших людях, але ми не здаємося. Ми незламні, ми згуртовані, як ніколи, і гуртуємо навколо себе цілий світ. Таким прикладом є глобальна ініціатива United24, в межах якої на Саміті перших леді та джентльменів за участі та сприяння першої леді Олени Зеленської були зібрані кошти на швидкі класу «С» — найоблаштованіші, найбільш укомплектовані зразки швидких допомог, які зараз є в світі. Вони обладнані всім необхідним для реанімації людини та підтримки її стану на шляху до закладу охорони здоров’я. Чернігівщина отримала п’ять таких машин. Подібних уже маємо 15. Вони розподілені громадам відповідно до потреб», — зазначила Жанна Шерстюк.

Так, автівки облаштовані кисневими балонами, кардіомоніторами та дефібриляторами, електрокардіографами й апаратами штучної вентиляції легень. Тобто всім, що дозволить оперативно надати першу медичну допомогу і транспортувати «тяжких» пацієнтів.

Загалом автопарк екстреної швидкої медичної допомоги Чернігівщини налічує 96 автомобілів.

 
 
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації