back

Українців закликають економити електроенергію — особливо у вечірній час

10-10-2022 | 16:03

Сьогодні вранці росія завдала ударів по енергетичним об’єктам на всій території України. Для найшвидшого відновлення енергосистеми усім жителям варто тимчасово обмежити використання електрики у пікові години.

Так, максимально зменшити споживання електроенергії з 17:00 до 22:00 години вечора, щоби впоратися з наслідками атак, закликав українців заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

«Комунальники, енергетики, рятувальники працюють по всій країні та ліквідовують наслідки ракетних ударів», — зазначив він.

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус звернувся до представників органів місцевого самоврядування області, аби обмежити у вечірній час вуличне освітлення, підсвітку будівель та рекламних конструкцій.

Він також попросив жителів області з розумінням поставитися до можливих тимчасових перебоїв з електропостачанням

«Певний період часу будуть відбуватися часткові відключення споживачів, як бізнесу, так і населення, для стабілізації ситуації з енергомережею. Ці відключення на Чернігівщині мають вимушений характер, адже ми маємо зробити все, аби система в цілому по Україні запрацювала. Прошу з терпінням поставитися до таких відключень», — звернувся до населення області В’ячеслав Чаус.

Саме період з 17:00 до 22:00 годин — час пікових навантажень на енергосистему, під час якого споживання електричної енергії найвище за добу.

Щоби стабілізувати ці навантаження, варто споживати електрику усвідомлено та вмикати лише ті прилади, що вкрай необхідні саме в цей час.

Пральні машини, праски, пилососи, електрообігрівачі, посудомийні машини та інші прилади, які споживають багато енергії, краще використовувати в інший час доби.

Ощадливе використання електрики у пікові години полегшить навантаження на енергосистему України та зробить її стійкішою. А це у свою чергу —  значно ускладнить намагання росії її зламати.

Розумне енергоспоживання — відсіч російському тероризму.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації