back

З представниками місії ООН-Хабітат обговорили питання відновлення Чернігівщини

05-10-2022 | 16:10

Сьогодні відбулася зустріч керівництва обласної військової адміністрації з представниками місії ООН-Хабітат. Вона була присвячена налагодженню співробітництва у справі відновлення Чернігівщини.

Зустріч відкрив заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов, який ознайомив гостей із кількісними показниками збитків, завданих області внаслідок російської агресії. Він розповів про заходи, що вживаються обласною владою задля відновлення роботи інфраструктури, економіки, соціальної та освітньої сфер регіону, ознайомив з «FAST RECOVERY PLAN» – проєктом відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури.

Принагідно Дмитро Іванов акцентував увагу на основних проблемних питаннях, які можна вирішити за допомогою міжнародних партнерів та наголосив на важливості створення на території регіону спеціальної економічної зони.

- Нам важливо втримати наш бізнес на довоєнному рівні. Враховуючи, що багато підприємств значно постраждали, ми маємо на меті забезпечити їм максимальне повернення до виробничої діяльності, - відзначив Дмитро Іванов.

Директор Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик у спілкуванні з учасниками делегації виділила найголовнішу проблему Чернігівщини напередодні зими – забезпечення розміщення людей, які через ворожу агресію втратили житло.

Представники ООН-Хабітат на чолі зі старшим експертом з відновлення та управління містами ООН-Хабітат, керівником місії Райаном Ноксом, у свою чергу, висловили зацікавлення у подальшій співпраці та детально цікавилися процесом повернення жителів регіону до своїх домівок, процесом фіксації збитків.

По завершенню зустрічі представники делегації також відвідали населені пункти Чернігівського району, які найбільше постраждали внаслідок військових дій.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації