back

На Чернігівщині триває відновлення закладів освіти державним коштом

26-09-2022 | 10:03

Внаслідок бойових дій у Чернігівській області пошкоджені 133 навчальні заклади. Орієнтовна сума збитків — 14 мільярдів гривень. При цьому 10 закладів зруйновані повністю.

Нині в області триває активне відновлення освітньої інфраструктури коштом як державного та місцевих бюджетів, так і благодійних та волонтерських організацій. Спільними зусиллями вже вдалося відремонтувати 20 шкіл та 14 садочків (у Чернігівській, Ніжинській, Дмитрівській, Бобровицькій, Новобасанській, Макіївській, Ічнянській, Городнянській, Тупичівській, Михайло-Коцюбинській, Новобілоуській громадах), а також фаховий коледж економіки і технологій Національного університету «Чернігівська політехніка».

В інших же закладах освіти роботи ще тривають, зокрема, в одній зі шкіл обласного центру.

«У березні, після вторгнення російського агресора, через вибухову хвилю наша будівля була пошкоджена. В результаті 40% вікон потребували заміни до початку освітнього процесу. Саме цей обсяг робіт був для нас першочерговим завданням», — розповіла директорка школи Олена Скорко.

Відповідні роботи у закладі розпочалися наприкінці серпня. За словами директора підрядної організації Святослава Сердюка, тут замінили всі пошкоджені вікна (йдеться про 245 квадратних метрів). Наразі триває облаштування укосів, що має бути завершене до кінця вересня.

«На поточний ремонт однієї із чернігівських шкіл виділено близько 2,7 мільйона гривень з державного резервного фонду. Їх спрямували на встановлення віконних блоків та відповідні супровідні роботи. Загалом державним коштом вдалося відремонтувати вісім закладів освіти, ще у дев’яти подібні роботи тривають відповідно до графіків», — прокоментував начальник Управління капітального будівництва Чернігівської ОВА Ярослав Слєсаренко.

Загалом на відновлення першочергових об’єктів критичної інфраструктури та соціально важливих об’єктів для Чернігівської області виділено 250 мільйонів гривень з резервного фонду держбюджету.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації