У Чернігівській області з робочим візитом побувала координаторка системи (гуманітарний напрям) ООН в Україні Деніз Браун разом із командою, яка безпосередньо тут працюватиме.
Під час зустрічі з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом вона поділилася загальними враженнями від особисто побачених руйнувань в різних областях внаслідок воєнних дій та пріоритетними напрямами подальшої співпраці. Один із них — підготовка до опалювального періоду. За словами Деніз Браун, наразі є загальнонаціональний план, який потрібно адаптувати під регіональні потреби та точкові запити громад. За два тижні представники Управління ООН з координації гуманітарних справ обговорять план, що буде напрацьований з місцевими фахівцями.

Інформуючи про загальну ситуацію в області, В’ячеслав Чаус зазначив, що Чернігівщина активно готується до сезону холодів, відновлюючи пошкоджені об’єкти як житлового фонду, так і критичної інфраструктури. Обсяг робіт — великий, зважаючи на загальну шкоду, завдану армією країни-агресорки. А це — пошкодження понад 8,3 тисячі об’єктів, з яких майже тисячу зруйновано повністю. На жаль, ця кількість збільшується, адже прикордонні громади щодня потерпають від ворожих обстрілів.
«Понад сім тисяч — це житло, яке свідомо руйнував ворог, знищуючи населені пункти області, — зазначив начальник ОВА. — До того ж маємо зруйновану логістику, пошкоджені соціально важливі об’єкти інфраструктури та значне замінування території. Роботи справді дуже багато. Але завдяки міжнародній підтримці сподіваємося все відновити. Понад 100 партнерських організацій, які співпрацюють з ООН, присутні в Чернігівській області. Вони допомагали під час активних бойових дій, підтримують і на етапі відновлення».
Мова йшла і про підтримку місцевого бізнесу, який поступово відновлює свою діяльність на території області. Та все ж значна кількість підприємців вагається, де саме працювати у воєнний час. В’ячеслав Чаус висловив сподівання, що створення спеціальної економічної зони (до речі, відповідний законопроєкт уже поданий) все-таки стимулюватиме бізнес віддати перевагу саме Чернігівщині. Не зайвою буде й підтримка міжнародних партнерів.
Зі свого боку, Деніз Браун озвучила й інші пріоритети майбутньої співпраці — продовольча підтримка звільнених та прикордонних громад, психологічна реабілітація населення, співпраця з місцевими волонтерськими організаціями та відбудова соціально важливих об’єктів інфраструктури.
«Ми готові взаємодіяти в режимі 24/7, щоб якнайшвидше відновити Чернігівщину», — запевнив В’ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Добровольчий будівельний батальйон «Добробат» працює у семи областях України, усуваючи наслідки руйнувань, завданих російськими загарбниками, та відбудовуючи домівки українців. Кількість залучених волонтерів уже перевищує 40 тисяч осіб. Відповідні роботи тривають і у громадах на Чернігівщині, які постраждали внаслідок активних бойових дій.
- Будинок дитини «Надія» (м. Прилуки) готується прийняти 8 дітей з аналогічного закладу Херсонщини. Найближчим часом до області, що постраждала через підрив окупантами дамби ГЕС, будуть направлені рятувальники Головного управління ДСНС, а також фахівці рятувально-водолазної станції із спецтехнікою
- З нагоди професійного свята вчора відбулася зустріч начальника ОВА В’ячеслава Чауса та командувача ОК «Північ», бригадного генерала Дмитра Красильникова із представниками ЗМІ області.
- Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.
- Упродовж минулих вихідних на території Чернігівської області розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 5 залучень до дій за призначенням, під час яких вилучено 5 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, громада Чернігівщини приєдналася до всеукраїнської акції «Голоси дітей» на спомин про загиблих.
- Згідно з даними дослідження, проведеного компанією Gradus Research в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, більше 70 % українців відчувають стрес. Основні причини — повномасштабна війна з росією, фінансові труднощі, соціальна ситуація, стан здоров’я тощо.
- Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році відбувся 15 – 31 травня 2023 року. 1074 юних науковців з усієї країни презентували свої дослідницькі проєкти у 66 секціях 12 наукових відділень.
- Учора, 1 червня, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 3 звернення та вилучили 6 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні на першій приватній ділянці у Новоселівці розпочалася підготовка до встановлення модульного будинку. Виготовить конструкцію український підрядник, а оплатить нідерландська організація «Open Door Ukraine».
- Весняну посівну кампанію-2023 в області можна вважати завершеною. Станом на 1 червня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами посіяно 978,6 тис. га ярих культур.
- Через російську військову агресію на Чернігівщині загинули 22 дитини, 59 — зазнали поранень. Дванадцятеро дітей втратили батьків. Про це нагадала начальниця Служби у справах дітей Чернігівської ОВА Людмила Зеленько на брифінгу в медіацентрі ОВА напередодні Міжнародного дня захисту дітей.
- Франція – один з найбільш продуктивних партнерів Чернігівщини. Тому візити до області урядових і неурядових організацій, а також різного спрямування посадовців відбуваються часто.
Сьогодні делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні паном Етьєном де Понсеном зробила акцент на огляді культурної спадщини Чернігова - Чернігівська область однією з перших зіткнулась із наслідками повномасштабного вторгнення. На той час її мешканці найперше потребували харчів, гігієнічних наборів та принаймні тимчасового житла.
- З 5 по 23 червня в Україні триватиме основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Детальну інформацію про час і місце його проходження учасники вже отримали у власних електронних кабінетах, створених під час реєстрації на тест.







































