У Чернігівській області з робочим візитом побувала координаторка системи (гуманітарний напрям) ООН в Україні Деніз Браун разом із командою, яка безпосередньо тут працюватиме.
Під час зустрічі з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом вона поділилася загальними враженнями від особисто побачених руйнувань в різних областях внаслідок воєнних дій та пріоритетними напрямами подальшої співпраці. Один із них — підготовка до опалювального періоду. За словами Деніз Браун, наразі є загальнонаціональний план, який потрібно адаптувати під регіональні потреби та точкові запити громад. За два тижні представники Управління ООН з координації гуманітарних справ обговорять план, що буде напрацьований з місцевими фахівцями.
Інформуючи про загальну ситуацію в області, В’ячеслав Чаус зазначив, що Чернігівщина активно готується до сезону холодів, відновлюючи пошкоджені об’єкти як житлового фонду, так і критичної інфраструктури. Обсяг робіт — великий, зважаючи на загальну шкоду, завдану армією країни-агресорки. А це — пошкодження понад 8,3 тисячі об’єктів, з яких майже тисячу зруйновано повністю. На жаль, ця кількість збільшується, адже прикордонні громади щодня потерпають від ворожих обстрілів.
«Понад сім тисяч — це житло, яке свідомо руйнував ворог, знищуючи населені пункти області, — зазначив начальник ОВА. — До того ж маємо зруйновану логістику, пошкоджені соціально важливі об’єкти інфраструктури та значне замінування території. Роботи справді дуже багато. Але завдяки міжнародній підтримці сподіваємося все відновити. Понад 100 партнерських організацій, які співпрацюють з ООН, присутні в Чернігівській області. Вони допомагали під час активних бойових дій, підтримують і на етапі відновлення».
Мова йшла і про підтримку місцевого бізнесу, який поступово відновлює свою діяльність на території області. Та все ж значна кількість підприємців вагається, де саме працювати у воєнний час. В’ячеслав Чаус висловив сподівання, що створення спеціальної економічної зони (до речі, відповідний законопроєкт уже поданий) все-таки стимулюватиме бізнес віддати перевагу саме Чернігівщині. Не зайвою буде й підтримка міжнародних партнерів.
Зі свого боку, Деніз Браун озвучила й інші пріоритети майбутньої співпраці — продовольча підтримка звільнених та прикордонних громад, психологічна реабілітація населення, співпраця з місцевими волонтерськими організаціями та відбудова соціально важливих об’єктів інфраструктури.
«Ми готові взаємодіяти в режимі 24/7, щоб якнайшвидше відновити Чернігівщину», — запевнив В’ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Виконав її учора 69-річному пацієнту кардіохірург Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Ігор Жеков.
- В області американська організація GER³ відремонтувала два сховища в школах Бахмацької громади. На фінальній стадії – подібний проєкт у Прилуцькому навчально-реабілітаційному центрі.
- Важливим інструментом діяльності зі збереження унікальних природних комплексів та ландшафтів, біорізноманіття екосистем є розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду (ПЗФ).
- Розмінування деокупованих територій – тема вкрай актуальна для Чернігівщини, на жаль, не на один десяток років. Що вже зроблено у цьому напрямі та що робити у разі виникнення такої потреби – говорили учасники чергової зустрічі «Діалог влади та бізнесу», до якої онлайн долучилися близько 40 осіб.
- Начальник ОВА В’ячеслав Чаус зустрівся з іноземними волонтерами, з українцями, які виїхали до цих країн, представниками бельгійсько-нідерландської ГО "Heart4Ukraine" та очільницею громадської організації "Сяйво Сіверщини" Іриною Березинець.
- Президент України Володимир Зеленський відвідав один із дивізіонів 27-ї реактивної артилерійської бригади імені Петра Калнишевського, оглянув техніку, заслухав доповідь та відзначив воїнів державними нагородами.
- Наразі в області триває збір кукурудзи. Аграрії намолотили 3,46 млн тонн зі 389,7 тис. га (92%) полів. У цілому ж зібрано 4,67 млн тонн зернових та зернобобових з площі 662,2 тис. га (95%).
- Серед питань, розглянутих на сьогоднішній зустрічі, – заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору, робота обласного молодіжного центру у сфері утвердження національної ідентичності, військово-патріотичне виховання та меморалізація подвигу загиблих Героїв.
- Сьогодні, 11 грудня, в Ніжині відкрили тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань до родин з дітьми від народження і до трьох років.
- Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Обласну премію імені Левка Ревуцького у 2025 році отримають дві музикантки.
- Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.
- 10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом до кінця 11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а також буде здійснено виплати за 520 тис. заявок на дітей.
- Такі автівки отримали центри первинної медико-санітарної допомоги в Куликівці, Ічні, Коропі та Корюківці.
- У 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень.
- Ініціатива спрямована на підтримку найбільш вразливих категорій населення для придбання дитячого зимового одягу та взуття.