back

Потреби Чернігівщини вивчає депутат парламенту Франції

26-08-2022 | 15:12

Фредерік Петі, депутат Парламенту Франції, приїхав на запрошення українських колег на відзначення Дня Державного прапора України та Дня Незалежності. Принагідно вирішив відвідати Чернігівщину. Адже саме нашій області Франція приділяє чимало уваги у питанні відновлення. 

Сьогодні пан Петі зустрівся з начальником обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом. До спілкування долучився народний депутат України Сергій Гривко, заступники начальника ОВА - Дмитро Іванов та Дмитро Синенко, директорка Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик, радниця голови ОВА Юлія Заїка та підприємець Крістіан Матушевський, який вже близько 20 років працює в Україні, зокрема на Чернігівщині.

Начальник ОВА подякував Фредеріку Петі та народу Франції за увагу до області. Він зазначив, що вже підписано Меморандум про співпрацю з  регіоном Іль-де Франс. 

До слова, Іль-де Франс виділить понад мільйон євро на відбудову Київської та Чернігівської областей. Зусилля будуть спрямовані на організацію прихистку та інтеграції українців, реалізацію проектів у галузі охорони здоров’я та медицини, сприяння особам з обмеженими можливостями, забезпечення психологічної допомоги та супровід жертв сексуального насилля, освітні та мистецькі ініціативи, працевлаштування та допомогу малому підприємництву.

Кілька разів Чернігівщина приймала делегації регіону та Посольства Франції в Україні. У планах – отримання 6 мостів, які значно покращать логістику в області.

«Долучилися фахівці Франції і до розмінування області. Втім, залишається ще чимало нагальних питань, у яких область потребує підтримки. Зокрема забезпечення постраждалих тимчасовим житлом: модульні будинки, які можна встановлювати безпосередньо на приватній ділянці. Також дуже необхідні резервні ресурси на випадок проблемного проходження опалювального сезону: палатки, генератори. Є критична потреба в шкільних автобусах», - акцентував В’ячеслав Чаус. 

Наразі область прагне допомогти відновитися місцевому бізнесу: триває робота над створенням спеціальної економічної зони.

Фредерік Петі зауважив, що найбільш вірогідним є поглиблення точкової співдружності між країнами та регіонами. 

Протягом двох днів пан депутат  відвідав Національний університет "Чернігівська політехніка", обласну лікарню, ТЕЦ та протитуберкульозний диспансер, який не підлягає відновленню після бомбардувань.

«Щоб добре зрозуміти, чим ми можемо допомогти, треба дивитися на всіх рівнях. Чим більше інформації, тим більше обговорень в парламенті, тим більша вірогідність знайти можливість допомогти», - наголосив Фредерік Петі.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації