back

Програма LIFE - фінансова підтримка Євросоюзу

25-08-2022 | 15:27

Програма LIFE – фінансова підтримка Євросоюзу, яка дозволяє реалізовувати проєкти у напрямках циркуляційної економіки та якості життя, природи та біорізноманіття, пом’якшення змін клімату, а також переходу до альтернативних джерел енергії.

Програма LIFE функціонує вже 30 років і за цей час надала співфінансування для 5600 проєктів у ЄС, зокрема, в Латвії, Італії, Нідерландах, Німеччині. Бюджет програми на 2021 - 2027 роки складає 5,43 млрд євро.

Україна також долучилась до європейської природоохоронної програми відновлення клімату та довкілля LIFE та уклала відповідну угоду з Європейським Союзом 24.06. 2022  року.

«Ми бачимо, який страшний вплив має війна на життя кожного українця. Не менш страшний вплив ця війна має і на довкілля. До прикладу, сотні тисяч тонн брухту, що лишається на території України, ліси, які були заміновані та знищені. Потрібно вже починати думати про їхню регенерацію. Саме на це і буде спрямовано діяльність у межах програми LIFE», - сказав комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, головним чином увагу зосередять на відновленні річок, розвитку заповідного фонду та ренатуралізації екосистем. «Це те, на що ніколи не вистачало коштів. LIFE - це потужний фінансовий інструмент країн-учасниць. Це велика довіра до України», - зазначив Міністр Руслан Стрілець.

Програма дозволить нарешті спрямувати більше коштів на ті сфери, які власними зусиллями фінансувати в достатньому обсязі не вдавалось.Загальні збитки, завдані довкіллю в Україні внаслідок збройної агресії Росії, становлять вже понад 200 мільярдів гривень.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації зацікавлений у впровадженні природоохоронної Програми LIFE, яка фінансується Європейським Союзом та дозволяє реалізовувати проекти, спрямовані на відновлення та покращення якості компонентів довкілля, в тому числі повітря, води та ґрунту, а також збереження біорізноманіття та подолання деградації природних екосистем.

 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в реалізації Програми LIFE.

Проєктна заявка для участі в конкурсі може подаватися як одноосібно, так і спільно з партнерами. На поточний рік оголошено 34 конкурсні пропозиції, інформація про які доступна за посиланням: https://cutt.ly/fXlb8iI. Європейським виконавчим агентством з клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA) проведено онлайн-семінар щодо процедури подання заявок, теми, строків, термінів виконання, фінансування проєктів з яким можна ознайомитися за посиланням: https://mepr.gov.ua/news/39468.html.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації