З держбюджету виділено 135,7 млн гривень на будматеріали для першочергових аварійно-ремонтних робіт на об’єктах, які пошкоджені внаслідок бойових дій. Профільний департамент ОВА закуповує необхідне та передає громадам.
Проблемні питання, які виникають у цьому процесі, обговорював сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус, його перший заступник – Костянтин Мегем, директор Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОВА Володимир Кривенко з очільниками громад, які найбільше постраждали.
– Наразі є проблема лише з покрівельним матеріалом. Шифер – дефіцитний, тож його можемо взяти не більше 3 тисяч листів на місяць. Скла достатньо. Більш того, в межах Чернігівського району є безкоштовна доставка, далі – за оплату пального, – повідомив Володимир Кривенко.
Звісно, покрити всі потреби одразу не вийде. Тож громади ділили свої потреби на кілька заявок. Деякі вже пішли на друге коло, деякі досі не забрали зі складів того, що замовляли першого разу. Причина – складнощі з доставкою. Допомоги з цим шукатимуть зокрема спільно з місцевими підприємцями.
– Ми в одному човні. Щоб втриматися на плаву, маємо гребти синхронно. Як це має бути на практиці: держава виділила кошти на будматеріали – ОВА закупила – громади забрали та роздали – люди відремонтували своє житло. Процес треба максимально налагодити, бо в цьому зацікавлені усі. Матеріали точно не мають лежати на складах, якщо його потребують люди, – акцентував В’ячеслав Чаус.
Окрім того, начальник ОВА наголосив на чіткій поадресній фіксації виданих матеріалів. Це допоможе уникнути непорозумінь у суспільстві, а органам влади дозволить краще розуміти реальну ситуацію з потребами та вже зробленим.
Голови громад зазначають, що доводиться пояснювати людям, що будматеріали призначені не для майже вщент зруйнованого житла, а для будинків, які потребують ремонту.
Для тих, хто залишився зовсім без даху над головою в громадах, спільно з ОВА шукають інші варіанти: встановити модульні будинки, виплатити грошову компенсацію. Зазвичай з такими запитами органи влади звертаються до міжнародних благодійних фондів.




Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Згідно з даними дослідження, проведеного компанією Gradus Research в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, більше 70 % українців відчувають стрес. Основні причини — повномасштабна війна з росією, фінансові труднощі, соціальна ситуація, стан здоров’я тощо.
- Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році відбувся 15 – 31 травня 2023 року. 1074 юних науковців з усієї країни презентували свої дослідницькі проєкти у 66 секціях 12 наукових відділень.
- Учора, 1 червня, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 3 звернення та вилучили 6 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні на першій приватній ділянці у Новоселівці розпочалася підготовка до встановлення модульного будинку. Виготовить конструкцію український підрядник, а оплатить нідерландська організація «Open Door Ukraine».
- Весняну посівну кампанію-2023 в області можна вважати завершеною. Станом на 1 червня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами посіяно 978,6 тис. га ярих культур.
- Через російську військову агресію на Чернігівщині загинули 22 дитини, 59 — зазнали поранень. Дванадцятеро дітей втратили батьків. Про це нагадала начальниця Служби у справах дітей Чернігівської ОВА Людмила Зеленько на брифінгу в медіацентрі ОВА напередодні Міжнародного дня захисту дітей.
- Франція – один з найбільш продуктивних партнерів Чернігівщини. Тому візити до області урядових і неурядових організацій, а також різного спрямування посадовців відбуваються часто.
Сьогодні делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні паном Етьєном де Понсеном зробила акцент на огляді культурної спадщини Чернігова - Чернігівська область однією з перших зіткнулась із наслідками повномасштабного вторгнення. На той час її мешканці найперше потребували харчів, гігієнічних наборів та принаймні тимчасового житла.
- З 5 по 23 червня в Україні триватиме основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Детальну інформацію про час і місце його проходження учасники вже отримали у власних електронних кабінетах, створених під час реєстрації на тест.
- З нагоди 5-ї річниці проєкту «Поліцейський офіцер громади» в області відбулися урочистості за участі заступника голови НПУ Олександра Фацевича, начальника ОВА В’ячеслава Чауса, заступника голови обласної ради Дмитра Блауша. Сьогодні ж до обов’язків приступило дев’ять офіцерів громад, їм передали зброю та службові автомобілі.
- Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
- У суботу вперше після повномасштабного вторгнення у Чернігові провели велосипедний пробіг «Велодень». Акцію організував Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА спільно з ГО «Вело ЧЕ».
- Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.
- Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» присвоюється представникам медицини за сприяння розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, видатні особисті заслуги в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності та інші здобутки в галузі охорони фізичного та духовного здоров'я населення.
- Станом на 25 травня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами вже посіяно 977,8 тис. га ярих культур.







































