back

Британську підтримку у відновленні Чернігівщини обговорили В’ячеслав Чаус та Мелінда Сіммонс

17-08-2022 | 16:40

Про ключові напрями, в яких міжнародні партнери можуть допомогти з відновленням Чернігівщини, йшлося сьогодні під час робочого візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії в Україні Мелінди Сіммонз до області.

Начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус подякував представниці Сполученого Королівства за допомогу, надану нашій державі: безпекову, гуманітарну, економічну, санкційну. Він ознайомив її  з поточною ситуацією в області, масштабами руйнувань, завданих агресором, та ходом відбудови.

— Основна інфраструктура, яка постраждала — саме цивільна. Більше 7 тисяч об’єктів зруйновано або пошкоджено, — наголосив В’ячеслав Чаус. — Переважно це житлові будинки.

Сторони обговорили поточні потреби області та вектори можливої допомоги з боку іноземних партнерів. Начальник ОВА окремо зупинився на плані швидкого відновлення —  Fast Recovery Plan, — який Президент України зараз презентує іноземним країнам. Туди увійшли майже 4,5 тисячі об’єктів з Чернігівської області, які потребують першочергової відбудови.

Серед інших ключових потреб Чернігівщини — забезпечення тимчасовим житлом, підготовка навчальних закладів та зокрема укриттів до навчального року, шкільні автобуси, а також підготовка до опалювального сезону.

Надзвичайний і Повноважний Посол запевнила, що підтримка з боку Великобританії продовжуватиметься доти, доки Україна її потребуватиме.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації